Znajomość nanotechnologii się przydaje!

Co widzimy, kiedy wchodzimy do drogerii lub perfumerii? Zwykle otacza nas mnóstwo zapachów, a wzrok zatrzymuje się na opakowaniach różnych marek, kuszących atrakcyjnym opakowaniem i obietnicami poprawy jakości skóry. Zwykle na tym się kończy, a kosmetyk ląduje w koszu. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze chociażby kremu. 

Rozwiązania nanotechnologiczne w kosmetykach

nanotechnologiaDziedziną, która w ostatnich latach prężnie się rozwija jest nanotechnologia. Mówiąc o tej dziedzinie w kontekście kosmetyków, warto wiedzieć, iż umożliwia ona transport cennych składników do głębszych warstw naskórka. Obecnie coraz więcej kosmetyków do twarzy korzysta z możliwości i osiągnięć nanotechnologii. Wiele produktów bazuje na substancjach aktywnych – zwłaszcza jeśli mówimy o kosmetykach przeciwzmarszczkowych i napinających skórę. Transporty tych substancji jest możliwy właśnie dzięki nano-cząsteczkom – co ważne – w niezmienionej postaci. Zastosowanie nanotechnologii umożliwia także przenoszenie substancji aktywnych w wysokich stężeniach, przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków ubocznych, takich jak alergia czy zwykłe podrażnienie. Nanotechnologia stosowana jest najczęściej w preparatach przeciwstarzeniowych, ze względu na możliwość wspomnianego już transportu cząstek aktywnych w głąb naskórka. Cząsteczki zwane nanosferami mogą dostarczać także kolagen oraz kwas hialuronowy w preparatach nawilżających, a nawet zwiększać ochronę przeciw wysokiemu promieniowaniu słonecznemu w kosmetykach do ochrony skóry podczas opalania.

Świadomość konsumencka wzrasta – tego nie da się ukryć, jednak wciąż za mało wiemy o najnowszych osiągnięciach naukowych i możliwościach z nimi związanych. Chcemy czy też nie, są obecne w naszym życiu. Być może teraz uważniej spojrzymy na zawartość naszej półki z kosmetykami?

Znajomość nanotechnologii się przydaje!
Przewiń na górę