Żel z aloesu do codziennego picia

Nie od dziś wiadomo, że wiele lekarstw czy środków pomagających w utrzymaniu zdrowia, znajduje się w przyrodzie. Często mamy w domu kwiatki, czy nawet egzotyczne rośliny, których właściwości nie do końca są nam znane, przez co z nich nie korzystamy. 

Dzialanie żelu z aloesu

aloes żel do piciaOtaczanie się w domu kwiatami ma wiele zalet, bo przecież produkują one tlen i naturalnie oczyszczają powietrze. Pięknie wyglądają i stanowią wspaniałą dekoracje pomieszczeń czy balkonów i okien. Jednak to nie wszystko, ponieważ wiele roślin wykazuje działanie lecznicze czy są stosowane w kuchni jako przyprawy i zioła. Jedną z takich roślin jest aloes, który wielu z nas posiada na swoich parapetach. Jest to roślina z rodziny sukulentów, czyli roślin, które nie potrzebują wiele wody, bo ją świetnie kumulują w liściach i korzeniach. Z aloesu powszechnie jest pozyskiwany sok i żel, które posiadają wiele korzystnych właściwości. Aloes żel do picia jest stosowany w odchudzaniu, gdyż świetnie zmniejsza łaknienie i oczyszcza organizm z toksyn. Ponadto pomaga w leczeniu cukrzycy, a także obniża poziom złego cholesterolu. Żel z tej rośliny jest pozyskiwany z liści, które po przełamaniu ukazują całe bogactwo gestego płynu, stosowanego do picia lub do smarowania skóry. W sprzedaży znajdziemy żel do picia w formie napojów w butelkach lub żel do stosowania miejscowego o gęstej konsystencji. Jest to jeden z lepszych, naturalnych produktów, które kupimy w każdej aptece, sklepie z ekologiczną żywnością czy coraz częściej także w sklepach spożywczych.

Jezeli chcemy mieć zawsze pod ręką cenny żel aloesowy, to warto kupić aloes zwyczajny i hodować na oknie czy na balkonie. Jest to mało wymagająca roślina podobna do kaktusa, której liście są niesamowicie cenne ze względu na żel o silnym działaniu nawilżającym i regenerującym.

Żel z aloesu do codziennego picia
Przewiń na górę