Zdrowa śliwka kalifornijska

Nie od dziś wiadomo, że bakalie są bardzo zdrowe dla naszego organizmu, ponieważ dostarczają cennych witamin i minerałów. Ponadto są kaloryczne i szybko zapewniają uczucie sytości, Wystarczy zjeść garść orzechów czy suszonych owoców, aby nie mieć ochotę na podjadanie.

Ile kosztują śliwki kalifornijskie?

smaczna śliwka kalifornijskaBakalie przeważnie kojarzymy z przekąską, dodatkiem do ciast czy ciasteczek. Jednak mogą one mieć znacznie szersze zastosowanie. Bakalie to przede wszystkim orzechy i suszone owoce, które są bardzo zdrowe i smaczne. Można je jeść samodzielnie jako przekąskę lub dodatek do wielu potraw kuchni polskiej i nie tylko. Smaczna śliwka kalifornijska jest suszona, dzięki czemu zyskuje na naturalnej słodyczy. Do jej przygotowania wykorzystywane są śliwki węgierki, które mają niewielką pestkę i są wyjątkowo słodkie, dlatego też świetnie się sprawdzają do suszenia lub do przygotowania powideł śliwkowych. Śliwki suszone mają znacznie więcej kalorii niż świeże i mają mnóstwo witamin z grupy B, a także witamin takich jak: A, E, K, C czy kwas foliowy. Wiele osób spożywa na surowo śliwki kalifornijskie, ponieważ pomagają na trawienie. Możemy je także dodawać do wszelkich deserów, sosów czy do przyrządzania różnych rodzajów mięs i rolad. W sprzedaży dostaniemy śliwki w formie niewielkich paczek o gramaturze stu i dwustu gramów. Śliwki kalifornijskie sprawdzają się jako przekąska w ciągu dnia, gdyż posiadają sporo błonnika i są kaloryczne, zatem zapewniają uczucie sytości na długi czas.

Śliwki kalifornijskie są na tyle popularne, że bez problemu znajdziemy je w każdym sklepie spożywczym. Są bardzo smaczne i zdrowe, dlatego warto je na stałe włączyć do swojej diety, gdyż przynoszą sporo korzyści dla naszego organizmu, a ponadto nie są drogie.

Zdrowa śliwka kalifornijska
Przewiń na górę