Zastosowanie taśm suwakowych

Jest wiele przedmiotów, czy ubrań, które bez taśm suwakowych nie miałyby prawa bytu. Bo, czy ktoś może sobie wyobrazić np. walizkę na guziki? Raczej nie jest to możliwe, choć znając ludzki geniusz, na pewno prędzej czy później wymyślono by odpowiednie zapięcie do tego typu przedmiotów.

Taśma suwakowa jest przeznaczona do różnych produktów

najlepsze taśmy suwakoweNajlepsze jest to, że taki plastikowy zamek (popularnie zwany eklerem) istnieje już od stu lat. Został wynaleziony w 1917 roku przez inżyniera ze Szwecji Gideona Sundbacka. Zdołał on opatentować swój wynalazek, który zyskał bardzo dużą popularność – niesłabnącą do dziś. Sto lat to bardzo długi okres, więc nie ma nic dziwnego w tym, że od tamtego czasu wiele się zmieniło w zakresie konstrukcji takiego zamka. Obecnie istnieją trzy rodzaje taśm suwakowych. Są to zamki spiralne, kostkowe i zamki kryte. Generalnie najlepsze taśmy suwakowe to takie zamki, które zostały użyte w odpowiednich produktach. Raczej nie użyjemy taśmy kostkowej w eleganckiej, wieczorowej sukience. Natomiast taki suwak idealnie nadaje się do wszelkiego typu odzieży sportowej i dodatkach także sportowych. Suwaki kostkowe mają dwie kostki wtopione w taśmę, przez co idealnie nadają się do tego typu odzieży. Jeśli chodzi o taśmy kryte, będą one niewidoczne w delikatnych sukienkach, spódnicach damskich, czy nawet bluzkach z tiulu. Taśma będzie doskonale spełniać swoje zadania, a jednocześnie nie będzie w ogóle widoczna dla oczu zarówno właścicielki bluzki, jak i np. jej koleżanek.

Najbardziej popularnym suwakiem jest splot taśmy spiralnej. Używa się go do tzw. „reszty odzieży”, czyli zwykłych spodni, kurtek, bluz, swetrów, a nawet piórników, kosmetyczek, czy wszelkiego typu toreb. Zastosowanie taśmy spiralnej jest na prawdę ogromne.

Zastosowanie taśm suwakowych
Przewiń na górę