Wytrzymałe filtry kartonowe do przemysłu

Ściana lakiernicza jest wyposażeniem zakładów lakierniczych, stolarni czy malarni. To niezwykle popularne w branży urządzenie, które jest cenione przez użytkowników za wytrzymałość i wydajność w codziennym użytkowaniu.

Jednorazowe filtry harmonijkowe

filtr kartonowyŚciana lakiernicza jest również ceniona za to, że obniża ryzyko wybuchu pożaru. Pomaga w precyzyjnym pokrywaniu lakierem różnorodnych elementów. Jednym z komponentów niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania jest filtr kartonowy. Jest on wykonany najczęściej z podwójnej warstwy kartonu pozyskanego z recyklingu. Karton jest specjalistycznie obrabiany, poprzez dokładne plisowanie i perforowanie. Jego głównym zadaniem jest zatrzymanie zanieczyszczeń z farb pomiędzy warstwami, które układają się w charakterystyczną harmonijkę. Jeśli chodzi o budowę, może być on scalony specjalnym klejem winylowym. Wysoka przepustowość tego materiału powoduje, że jest on niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu. Jest też wydajny, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji mechanizmu w trakcie korzystania ze ściany lakierniczej. Dodatkowo, filtr jest pokryty warstwą poliestrową w formie siatki. Powłoka ta znajduje się w miejscu, z którego powietrze wylatuje. Ważnym atutem tej części wymiennej jest także łatwość i szybkość w montażu. Wynika to z faktu, że nie nie posiada żadnych dodatkowych uchwytów, które mogłyby wydłużać czas poprawnego umieszczenia go w kabinie czy komorze malarskiej. Przy jego użyciu nie stosuje się także chlorków ani silikonów, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia.

Usunięcie z powietrza toksycznych substancji, które wydobywają się z lakierów to ważny aspekt zapewnienia właściwych warunków pracy. Filtr to gwarancja oczyszczania na najwyższym poziomie. Poprawnie zamontowany jest w stanie usunąć aż 98% zanieczyszczeń.

Wytrzymałe filtry kartonowe do przemysłu
Przewiń na górę