Wymienna głowica do przykraszarki

Spalinowe kosy są zdecydowanie wygodniejsze niż ciężkie kosiarki ręczne, i o wiele precyzyjniejsze. Można nimi przycinać trawę w bardzo ciasnych przestrzeniach ze znacznie większą dokładnością, ale również i znacznie wygodniej. Standardowe kosy i przykraszarki nie są jednak optymalne do wszystkich zadań, jak niedawno się przekonaliśmy.

Głowice do cięcia gęstej trawy

głowica tnąca do kosy spalinowejGłowice kos spalinowych zwykle wyposażone są w żyłki z tworzywa sztucznego, które obracane są z dużą prędkością, a tym samym stanowią powierzchnię tnącą kosy. Żyłki nie są ostre, dlatego nie radzą sobie za dobrze ze ścinaniem bardzo gęstej trawy, szczególnie na terenie dość zaniedbanym. W naszej załodze, rozwiązaniem owego problemu była głowica tnąca do kosy spalinowej. Każda tego typu głowica posiada noże z hartowanej stali w miejscu żyłki tnącej z tworzywa sztucznego, i doskonale nadaje się do ścinania bardzo gęstej trawy. Ma również osłonę, która zapobiega odpryskom kamieni czy innych twardych materiałów w stronę operatora kosy, co często bywa problemem w standardowych głowicach z żyłkami, wyrzucających takie przedmioty w kierunku osoby koszącej. Ostrza takich głowic są co prawda bardziej podatne na wyszczerbienie i tępienie niż żyłki z tworzywa, aczkolwiek okazjonalna konserwacja umożliwia utrzymanie ich w całkowitej sprawności przez bardzo długi czas.

Głowice te pasują do większości modeli kos i przykraszarek, gdyż posiadają wymienne mocowanie, dzięki któremu głowicę można zamontować na każdej kosie, dzięki szybkiej wymianie zaczepu. Nie są one szczególnie drogie, aczkolwiek doskonale spełniają swoje zadanie, dlatego posiadacze takich głowic polecają je zarówno prywatnym posiadaczom kos spalinowych, jak i firmom ogrodniczym, zajmującym się utrzymaniem trawników czy ogrodów.

Wymienna głowica do przykraszarki
Przewiń na górę