Wymagający projekt dużych ogrodów

 

Każdy kto ma szczęście posiadania domu z ogrodem zapewne pragnie również by ogród był spełnieniem marzeń. Jak urządzić, zaprojektować ogród aby był on praktyczny i piękny? Na co szczególnie zwrócić uwagę, aby całość była spójną i harmonijną kompozycją?

Zasady projektowania ogrodu

projektowanie dużych ogrodów w KrakowieCo prawda projektowanie dużych ogrodów w Krakowie nie jest najprostszą sprawą. Zagospodarowanie dużej przestrzeni jest wymagające i zdecydowanie wymaga odpowiednich umiejętności i kompetencji, dlatego bez pomocy projektanta raczej się nie obejdzie. Oczywiście dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie swojej własnej koncepcji. Zbierzcie inspiracje, zapiszcie zdjęcia, które Wam się podobają, prześledźcie magazyny, katalogi z ogrodami. Obecnie inspiracje są na wyciągnięcie ręki. Zastanówcie się co jest w tym ogrodzie ważnego dla Was? Jak będziecie spędzać w nim czas wspólnie i jak każdy z osobna. Czy pani domu lubi dbać o kwiaty, czy raczej woli ogródek ze świeżymi ziołami? Pan domu lubi grillować, czy raczej przycinać i pielęgnować drzewa i krzewy? Zadajcie sobie właśnie kilka podobnych pytań, aby w głowie pojawiła się Wam wizja idealnego ogrodu. A teraz należy zastanowić się nad tym czy lubicie pracę w ogrodzie, czy raczej pragniecie mieć piękny ogród bez dużego nakładu pracy? Od tego zależy wybór roślin w Waszym ogrodzie. Jaki styl ogrodu podoba Wam się najbardziej? Nowojorski, wiejski, a może japoński? Kiedy wstępnie będziecie świadomi swoich oczekiwań i potrzeb względem idealnego ogrodu spotkajcie się z fachowcem.

Pomoc doświadczonego projektanta w przypadku ogrodów o dużych rozmiarach jest naprawdę nieoceniona. Projektant wybierze dla Was najbardziej odpowiednie gatunki roślin, rozplanuje wszystko w przestrzeni, tak aby ogród był wygodny w użyciu, dobierze kolory tak aby tworzyły spójną całość z wyglądem domu czy ogrodzenia.

 

Wymagający projekt dużych ogrodów
Przewiń na górę