Wykorzystanie okien dachowych

Okna dachowe to coraz chętniej stosowane rozwiązanie. Mają one wiele zalet, ale i kilka wad, które warto dobrze przemyśleć przed zakupem. Dobry wybór producenta i materiału wykonania okien będzie bowiem gwarantował nam bezpieczeństwo i zadowolenie.

Pozytywy i negatywy okien dachowych

okno dachowe 55x98Okna dachowe są niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem. Decydując się na okno dachowe 55×98 musimy mieć świadomość jego zalet, ale i wad. Okna dachowe na pewno pozytywnie wpływają na wygląd i doświetlenie pomieszczenia. Są więc bardzo pozytywnym elementem aranżacji wnętrza. Są także dość uniwersalnym rozwiązaniem, pasującym do większości dachów. Nie mają wpływu na konstrukcję pokrycia dachowego. Jest to ważna cecha, ponieważ trudno jest wyobrazić sobie pomieszczenia umiejscowione na poddaszu, pozbawione okien dachowych. Ze względu na ich położenie, podnoszą one także poziom bezpieczeństwa. Są trudno dostępne dla potencjalnych złodziei, nawet jeśli zostawimy je uchylone. Możliwe jest także zamontowanie specjalnych systemów zabezpieczających przed włamaniem. Jest to niezwykle ważne dla osób, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie i komforcie. Okna dachowe umożliwiają także łatwą kontrolę stanu dachu i orynnowania, bez konieczności wchodzenia na pokrycie. Wadami okien dachowych jest ich narażenie na wilgoć i zabrudzenia. Warto więc przy zakupie okien wybrać te, które będą wykazywały większą odporność na wilgoć. Jest to szczególnie ważne jeśli chcemy zastosować tego typu rozwiązanie w łazience na poddaszu.

Okna dachowe mają wiele zalet i kilka wad. Są ciekawym rozwiązaniem, pozytywnie wpływającym na wygląd i komfort korzystania z pomieszczenia. Przy ich zakupie trzeba jednak koniecznie zwrócić uwagę na materiał wykonania, są one bowiem szczególnie narażone na wilgoć. 

Wykorzystanie okien dachowych
Przewiń na górę