Wycena sufitów naciąganych

sufit

Sufit naciągany jest coraz bardziej popularną metodą wykończeniową stosowaną w lokalach mieszkalnych, biurowych i użyteczności publiczne. Można go dostosować do dowolnej aranżacji dzięki bogatemu wyborowi powłok oraz zaawansowanej technologii montażu umożliwiającej uzyskanie wielu różnych efektów wizualnych.

Alternatywna technologia wykonania sufitu

sufitPopularność sufitów napinanych stale rośnie wśród odbiorców ze względu na możliwości estetyczne jakie daje ta technologia oraz odporności na wiele szkodliwych czynników. Jeżeli zamierzamy zainwestować w sufity naciągane musimy mieć świadomość, że jest to wydatek, który pozwoli korzystać z tego rozwiązania przez bardzo długie lata bez konieczności ponoszenia kosztów dodatkowych na naprawy. Jeżeli chcemy obliczyć ile wydamy środków na sufity napinane cennik możemy znaleźć na stronach niektórych producentów jeśli chodzi o podstawowe modele. Inni wytwórcy zamieszczają na stronach kalkulator do samodzielnego ustalenia przybliżonej ceny, a jeszcze inne firmy proszą o wypełnienie formularza z zapytaniem ofertowym. Otrzymanie rzetelnej wyceny jest możliwe jednak przy bezpośrednim kontakcie z producentem. Wymaga on ustalenia rodzaju powłoki, omówienia wariantu konstrukcyjnego i przede wszystkim zdjęcia wszystkich wymiarów. Na cenę sufitu oprócz rodzaju powłoki i modelu ma również jego powierzchnia, ilość kątów i obrysów do wycięcia oraz wysokość montażu. Montaż powyżej 5 metrów wysokości niesie za sobą wyższe wydatki. Wśród producentów panuje zasada udzielania rabatów przy dużych powierzchniach sufitowych.

Liczba producentów sufitów w Polsce stale rośnie i co jest bardzo charakterystyczne świadczą oni usługi na najwyższym poziomie. Bazą do wytwarzania sufitów są powłoki z PCV, poliestru i satyny dostarczane przez najlepszych producentów w branży. Dostępnych jest wiele bardzo efektownych rozwiązań konstrukcyjnych.

Wycena sufitów naciąganych
Przewiń na górę