Wskazówki dotyczące organizacji konferencji

Zorganizowanie konferencji nie jest trudne dla osoby, która robiła to już wielokrotnie. Jeśli jednak przedsięwzięcie organizujesz po raz pierwszy, musisz się odpowiednio przygotować. Zadbaj o odpowiedni lokal, przekąski dla gości. Nie możesz pominąć kwestii wysyłki zaproszeń. Zrób to odpowiednio wcześniej, aby dotarły na czas.

Kilka słów o koncepcji planowanej konferencji

organizacja konferencjiAby dobrze zorganizować spotkanie należy przemyśleć jego koncepcję, ustalić harmonogram prowadzonych zajęć, wykładów, szkoleń. Przygotuj koniecznie adresy wszystkich osób, które zostaną zaproszone na wydarzenie. Sprawdź dwa razy czy nikogo nie pominąłeś, a następnie zakup stylowe zaproszenia i wyślij je. Jeśli konferencja dotyczy stacjonarnych pracowników firmy zaproszenie można wręczyć osobiście. Kilka dni przed planowanym spotkaniem warto jeszcze potwierdzić obecność na wydarzeniu. Organizacja konferencji związana jest również z wyborem odpowiedniej lokalizacji. Jeśli odbędzie się ona poza siedzibą firmy, wówczas musisz zadbać, aby wybrać miejsce ciekawe, atrakcyjne wizualnie. Dojazd do niego musi być możliwie bezproblemowy (zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską). Pamiętaj przy tym, aby zamknąć się w budżecie przewidzianym na zorganizowanie przedsięwzięcia. Weź pod uwagę, że uczestników dobrze byłoby poczęstować obiadem, ewentualnie zagwarantować im obiadokolację. Nie bez znaczenia będzie atmosfera konferencji. Zadbać należy, aby była przyjemna – wówczas będzie kojarzyła się pozytywnie przez długi czas.

Konferencja nie musi być nudna i nieciekawa. Konferencja może być sposobem na lepsze poznanie się z pracownikami firmy. Koniecznie trzeba jednak zadbać odpowiednio o kwestie natury organizacyjnej. Kluczowa będzie przyjazna, pozytywna atmosfera. Z pewnością pracownicy docenią takie wydarzenie.

Wskazówki dotyczące organizacji konferencji
Przewiń na górę