Właściwości podłóg olejowoskowanych

Choć pozornie wydawać by się mogło, że w zakresie budownictwa technologie i trendy zmieniają się stopniowo, w rzeczywistości zmiany następują bardzo szybko. Przez długi czas większość klientów wybierała podłogi wykończone lakierem albo surowe deski. Obecnie rynek podłóg lakierowanych znacznie się skurczył, a jego miejsce zajęły podłogi wykończone olejowoskiem. Jakie są właściwości tego rodzaju podłóg i czy jest to dobry zakup?

Wybieramy podłogi olejowoskowane do domu

podłoga olejowoskowana od producentaPodłogi olejowane stanowią obecnie znikomy odsetek sprzedaży podłóg. Wielu klientów, którzy nie mają czasu dbać o regularną impregnację, wybiera olejowoski. Jak wskazuje nazwa, składają się one zarówno z oleju, jak i wosku. W czasie nakładania go na podłogę, olej wnika w strukturę drewna i impregnuje je od środka, natomiast warstwa twardego wosku pozostaje na powierzchni. Korzystając z tego rozwiązania nie musimy się martwić o rozlane plamy, ponieważ wylany płyn zachowuje się na jej powierzchni jak woda na świeżo woskowanym samochodzie. Korzystnym wyborem są nowoczesne podłoga olejowoskowana od producenta. Wosk, jakim są pokryte warstwy wierzchnie desek nie są twarde tak jak lakiery. Nie musimy się obawiać, że powierzchnia olejowosku zetrze się szybko, ponieważ następuje to dopiero po 5 do 7 lat użytkowania. Aby uniknąć ścierania można dodatkowo myć podłogi odpowiednimi środkami przeznaczonymi do podłóg olejowoskowanych i jednocześnie stosować impregnację środkami do pielęgnacji.

Stosując na powierzchnię podłogi olejowoskowanej środka do impregnacji przynajmniej raz do roku, możemy wydłużyć jej żywotność. W ten sposób dołożymy na deskach dodatkową warstwę wosku, która przez okres użytkowania podłogi zdążyła się zetrzeć. Impregnaty takie mają w swoim składzie wiele wosków, przez co można pozbyć się powierzchownych rys, natomiast cała podłoga może wyglądać świeżo, jakby dopiero co była położona.

Właściwości podłóg olejowoskowanych
Przewiń na górę