Właściwe czyszczenie sofy

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli tapicerowanych, ponieważ doskonale się prezentują i pasują niemalże do każdego pomieszczenia. Kupimy je niemalże w każdym salonie meblowm, bo są bardzo populare i wygodne.

W jaki sposób czyści sofę?

czyszczenie sofy cena WrocławMeble są nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu. Mamy ich na rynku tak duży wybór, że każdy znajdzie idealny model dla siebie. Głównie się ludzie decydują na klasyczne meble z drewna, które łatwo wyczyścić, ale miejsca do spania czy siedzenia coraz częściej są tapicerowane. W salonie najczęściej stoją sofy, które mogą lub nie muszą mieć funkcję spania. Utrzymanie ich w czystości jest bardzo ważne, ponieważ często gromadzą się w nich roztoczą, bakterie czy nawet wirusy. Sofy mają grube wewnątrz grube wypełnienie, które łatwo przemoczyć podczas nieumiejętnego czyszczenia, dlatego też lepiej zlecić do zadanie profesjonalistom. Jeżeli interesuje nas czyszczenie sofy cena Wrocław jest miastem, w którym działa kilka polecanych pralni wszelkich mebli tapicerowanych. Przyjmują one zlecenia na czyszczenie kanap, sof, foteli, łóżek tapicerowanych czy nawet matecy. Do wykonania usługi są wykorzystywane specjalne urządzenie czyszcząco – piorace, które mają funkcje prania na mokro lub na sucho.w przypadku pierwszej opcji stosowana jest para wodna, która nie powoduje przemaczania sofy, zatem zdecydowanie łatwiej i szybciej można ją wysuszyć. W celu skutecznego wywabiania świeżych i starych plam z błota, krwi czy czerwonego wina, stosuje się specjalne detergenty.

Producenci mebli tapicerowanych takich jak sofy, kanapy czy fotele, zalecają ich systematyczne czyszczenie odkurzaczem, ale także pranie w razie potrzeby. Najlepiej nie robić tego samemu, bo można utrwalić niektóre plamy lub je powiększyć.

Właściwe czyszczenie sofy
Przewiń na górę