Wkładki na halluksy

Z halluksami walczyła zarówno moja mama jak i babcia, skłonność do ich powstawanie jest więc w naszej rodzinie dziedziczna. Nie ukrywam jednak, że do ich powstania w moim przypadku przyczyniły się niewątpliwie szpilki, które nosiłam przez długie lata. Konsekwencje owych decyzji spowodowały, że w wieku zaledwie trzydziestu lat na dużym palcu mojej lewej stopy powstało wyraźne, kostne wybrzuszenie, zwane halluksem. Postanowiłam więc walczyć z pogłębianiem się owej wady na własną rękę i w tym celu zakupiłam specjalne wkładki, które bardzo mi pomogły. 

Jak walczyć z halluksami? 

Wkładka na halluksyChcąc zaopatrzyć się w produkty, które pomogą mi w walce z moim problemem, zaczęłam systematycznie przeszukiwać wszelkie zasoby internetowe, które tematycznie traktowały właśnie o moim schorzeniu. Moją uwagę zwróciły zwłaszcza opinie młodych dziewczyn, które były w podobnej sytuacji co ja. Szczególnie polecana była przez nich wkładka na halluksy, która posiadała specjalny, sylikonowy separator. Separator ten zakładało się na koślawe palce, dzięki czemu były one odpowiednio usztywnione w ciągu dnia. Celem tego żelowego produktu jest delikatnie rozpychanie zdeformowanych palców i układanie ich w zdrowej, pożądanej pozycji. W ten właśnie sposób wkładki stopniowo pomagają w przywracaniu stopie odpowiedniego położenia, uniemożliwiają więc pogłębianie się wady, a nawet korygują ją. Warto przy tym zaznaczyć, że wkładki tego typu wykonane są z przyjemnego w dotyku, elastycznego, żelowego materiału, który idealnie wpasowuje się w praktycznie wszystkie modele butów. 

Wkładki żelowe bardzo pozytywnie wpłynęły na kondycję moich stóp. Z biegiem czasu dostrzegłam, że moje deformacja kostna stopniowo ustępuje, obserwacja ta pozwoliła mi wierzyć w to, że być może, z biegiem lat, uda mi się w ten sposób całkowicie wygrać z halluksami. Ponadto, wkładki przyczyniły się także do polepszenia mojej ogólnej kondycji – są bardzo wygodne, dzięki czemu komfort podczas codziennego poruszania się jest znacznie wyższy. 

Wkładki na halluksy
Przewiń na górę