Wielofunkcyjne młyny udarowe Condux

Wiele gałęzi przemysłu spożywczego używa produktów mielonych, takich jak mąka czy przyprawy. Aby uzyskać proszki o odpowiedniej grubości i właściwościach konieczne jest użycie specjalistycznych urządzeń. Należą do nich młyny udarowe firm, takich jak Condux. Umożliwiają one pełną kontrolę nad procesem, wykorzystując nowoczesne technologie. Korzystają z nich młyny, palarnie oraz przedsiębiorstwa przetwórstwa żywności.

Udarowe młyny Condux w przemyśle

conduxDo zastosowań przemysłu spożywczego konieczne jest używanie maszyn, które charakteryzuje wysoka wydajność działania, a także bezpieczeństwo użytkowania. Zwłaszcza jeśli chodzi o procesy mielenia. Jedną z firm specjalizujących się w konstrukcjach do takich zastosowań jest Condux. Wypuścił on na rynek serię młynów udarowych, które wykorzystywane są do mielenia ziarna na mąkę, kawy i przypraw. Wykorzystanie technologi udarowej sprawia, że mimo mniejszych rozmiarów od na przykład młynów alpejskich, nie wykazują one różnic w mocy. Wprowadzenie elektronicznych systemów sterowania umożliwia natomiast ich programowanie z innymi elementami linii produkcyjnej. Zmniejszenie rozmiarów i możliwość bezobsługowego wykorzystywania ich zwiększa dodatkowo bezpieczeństwo. Każda z takich konstrukcji ma też zamkniętą budowę, która uniemożliwia ingerencję w działanie mechanizmów z zewnątrz. Obecnie firmy zajmujące się ich produkcją rozwijają technikę udarową, aby zaoferować jeszcze bardziej wydajne rozwiązania.

Mielenie mąki, przypraw i kawy na potrzeby współcześnie funkcjonujących przedsiębiorstw przemysłu spożywczego wymaga zastosowania wydajnych i bezpiecznych rozwiązań. Należą do nich młyny udarowe. Mają niewielkie rozmiary przy jednoczesnym uzyskiwaniu wysokiej mocy. Dodatkowo zamknięta konstrukcja zapobiega wypadkom i ingerencji z zewnątrz, a sterowanie automatyczne ułatwia ich użytkowanie.

Wielofunkcyjne młyny udarowe Condux
Przewiń na górę