Wakacje w Kudowie

Myśląc o wakacjach już od kilku ładnych tygodni ciągle chodzą mi po głowie góry. Uwielbiam takie piesze wycieczki na łonie natury wśród pięknych widoków. Jednak nie każdy ma dobrą kondycję i jechać w góry wysokie, żeby się męczyć i w połowie szlaku zawrócić, uznając, że dalej nie da się rady – jest smutne.

Jedziemy do Kudowy

pokoje kudowa zdrójZastanawiałam się którą opcję wybrać – można pojechać w Bieszczady. Stare dobre powiedzonko głosi – rzuć wszystko i jedź w Bieszczady. Tam jednak mam trochę za daleko, więc może coś trochę bliżej. tatry dla mnie tym razem odpadają, bo nie mam wytrenowanych nóg na wysokie górki. Zostały mi Karpacz i Kudowa. Jako, że w Karpaczu byłam całkiem niedawno – wybrałam to drugie miejsce. Pokoje Kudowa Zdrój ma bardzo zróżnicowane standardem i ceną, można znaleźć coś w sam raz dla siebie. Pokoje wieloosobowe – niedrogie, na każdą, zwłaszcza studencką kieszeń, pokoje w pensjonacikach u gospodyń i luksusowe pokoje w hotelach – bierz co chcesz. My ze znajomymi wybraliśmy pokoje dwu- i czteroosobowe. Jedziemy tam większą paczką, więc jest to dla nas najlepsze rozwiązanie. Jak nie będziemy chcieli wszyscy razem wieczorami bawić się przy gitarze – jeden pokój będzie dla śpiących, a drugi dla markujących nocą. W Kudowie Zdrój byliśmy już dwa razy i mamy sprawdzone miejsce z ładnymi, niedrogimi pokojami i ulubione szlaki wędrówek pieszych. Najbardziej lubimy wdrapywać się na Szczeliniec Wielki – trochę męcząca wyprawa, ale nie tak bardzo, jak w wysokich górach, a widoki jakie roztaczają się ze szczytu są po prostu fantastyczne.

Już nie mogę się doczekać naszego wakacyjnego wypadu do Kudowy. Jestem spokojna o nocleg, bo pokoje są zaklepane u znanej nam już pani, mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze. a nawet jeśli nie – to gitara na wieczór, a za dnia zawsze możemy iść pić źródlane wody kudowskie.

Wakacje w Kudowie
Przewiń na górę