Terapeutyczne uzdrawianie wspólnego życia

Po jakimś czasie wspólnego życia z dnia na dzień, w pogoni za pracą, pieniędzmi i wypełnianiem obowiązków w pracy i domu, może się okazać, że żyjemy obok siebie , ale już nie razem. Że w naszym partnerstwie pojawił się rozłam i głęboki kryzys. Co wtedy robić? Jak się na powrót odnaleźć?

Czy terapia może nam pomóc w związku?

terapia dla par z Poznania

Jeśli po kilku lub kilkunastu próbach samodzielnego wyjścia z impasu wciąż tkwimy w tym samym, martwym punkcie raniąc się nawzajem i nie potrafiąc się porozumieć, bardzo dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach okazuje się terapia dla par z Poznania. Wspólna praca pod kierunkiem wykwalifikowanego terapeuty pozwala nam od nowa poukładać nasze życie. Zwykle sprowadza się to do rozwiązania problemów z komunikacją. Wobec czego, na nowo uczy partnerów rozmawiać ze sobą, jasno i dobitnie komunikować drugiej stronie własne oczekiwania i potrzeby. Sprawia, że zaczynamy słuchać uważnie tego, co i jak partner do nas mówi, czyli wyczula nas na jego emocje i potrzeby. Dzięki temu, lepiej jesteśmy w stanie zrozumieć mechanizmy, które rządzą naszym postępowaniem oraz naszą motywację. Terapia jest tym skuteczniejsza, czym partnerzy sami z siebie więcej dają. Czym większą wykazują chęć konfrontacji z problemami i gotowość do zmian. Nie można liczyć na cudowne działanie psychoterapeuty, bo on nie jest w stanie niczego uleczyć bez naszego zaangażowania. Jest swoistym drogowskazem lub mentorem a nie gwarantem cudownego samouzdrowienia.

Wspólna praca nad sobą, pod kierownictwem specjalisty, to najlepsza decyzja  jaka możemy podjąć w momencie kryzysu i najlepsza inwestycja czasu, i pieniędzy we wspólną przyszłość. Praca, jaką wykonamy nad sobą i wspólną relacją, okaże się z pewnością  solidnym fundamentem naszego dalszego życia razem. 

Terapeutyczne uzdrawianie wspólnego życia
Przewiń na górę