Tabliczki znamionowe i ich jakość

tabliczki znamionowe

Różnego rodzaju tabliczki są obecne w wielu miejscach. Mamy je na płotach, na domach, jako ozdobę w pomieszczeniach, tabliczki na drzwiach do sekretariatu, czy tabliczki przyczepiane na urządzeniach.

Tabliczki znamionowe są z metalu

tabliczki znamionoweWykonane mogą być one z różnych materiałów. Jednak który z nich będzie najlepszy? Popularne są na przykład tabliczki metalowe. Mogą być jednak także tabliczki drewniane, szklane, lub plastikowe. Na każdych z nich możemy wykonać dowolny napis, czy obrazek, więc nie jest to przeszkodą. Mamy jeszcze do omówienia kwestie estetyczne i funkcjonalne. Na pewno takie tabliczki plastikowe są najtańsze, jednak także najmniej trwale i najmniej eleganckie. Sprawdzą się raczej w sklepach, czy w punktach ogrodniczych, by napisać na nich ceny. Inaczej wyglądają tabliczki grawerowane. Mogą być one zarówno metalowe jak i szklane. Omówmy te drugie. Takie są często wykonane ze szkła szronionego, czyli lekko białego, nieprzeźroczystego. Nadają się idealnie jako tablice pamiątkowe, czy do eleganckich gabinetów, by wyryć na nich nazwę firmy. Szkło jak wiadomo może się zbić, ale na pewno będzie wyglądało najlepiej z każdego materiału. Tabliczki znamionowe prawie zawsze są metalowe. Muszą być one odporne na uderzenia, ścieranie się, złamania, czy działanie substancji szkodliwych.

Tabliczka znamionowa musi posiadać takie cechy, bo inaczej nie będzie spełniał swojej funkcji informacyjnej. Mamy również tabliczki drewniane. One sprawdzą się jako dekoracje wnętrz, jednak nie powinny znajdować się one na zewnątrz, ze względu na deszcz i słońce.

Tabliczki znamionowe i ich jakość
Przewiń na górę