Szukamy najlepszego prezentu dla taty

Nasz tata jest już w słusznym wieku. Pracuje jako wykładowca akademicki. Zauważył jednak u siebie, jak sam mówi, objawy sklerozy i postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji chcemy mu podarować coś oryginalnego.

Zbliżają się urodziny taty, czas szukać prezentu

prezent dla tatyNie chcemy kupować drogiego pióra z grawerunkiem. Myślę, że coś podobnego dostanie od współpracowników. Chcemy, żeby nasz prezent dla taty był wyjątkowy i by wywołał uśmiech na jego twarzy. W końcu przyszedł nam do głowy pomysł. Kupiłyśmy tacie, który jest smakoszem win, elektryczny otwieracz do wina, który znalazłyśmy w sklepie internetowym. Dołączymy do niego pięknie zapakowaną w ozdobny papier butelkę dobrego, drogiego wina. Przynajmniej tak będzie ona wyglądać. W rzeczywistości zapakujemy tam butelkę bezalkoholowego wina musującego dla dzieci. Mina taty po odpakowaniu będzie bezcenna. Jest osobą z poczuciem humoru, więc nie będzie miał do nas pretensji. A elektryczny otwieracz i tak mu się przyda. W domu ma cały stojak z winami. Na imprezie, z okazji przejścia na emeryturę też na pewno niejednego skosztujemy. Jeśli uda nam się go znaleźć, kupimy też dyplom z dekalogiem emeryta. Widziałam kiedyś takie cudo w sklepie. Może jeszcze będzie w sprzedaży albo uda się go zamówić w jakimś sklepie internetowym. Wręczymy go uroczyście tacie i poprosimy o stosowanie się do tych reguł. Mama jeszcze nie zdecydowała do mu podaruje chociaż impreza już niedługo. Mam nadzieję, że nasz prezent spodoba się tacie.

Już po wszystkim. Nasze „wino” wywołało falę śmiechu. Tata też się śmiał. Dyplom przeczytał głośno, by wszyscy mogli usłyszeć, do czego się zobowiązuje po przejściu na emeryturę. Goście głośno domagali się, by spełnił dane obietnice i nie myślał już o pracy, tylko zajął się odpoczynkiem.

Szukamy najlepszego prezentu dla taty
Przewiń na górę