Szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy

Każdy pracodawca ma obowiązek organizować dla swoich pracowników szkolenia z BHP. Bezpieczeństwo i higiena pracy są naprawdę bardzo ważne, a szkolenia tego typu nie muszą być nudne! Wystarczy tylko skorzystać z ofert szkoleniowców, którzy rzeczywiście znają się na rzeczy i robią to od wielu lat.

Szkolenie dla pracowników na stanowiskach robotniczych

szkolenia bhpPracodawcy często zastanawiają się i szukają informacji na temat tego, jaka ma być częstotliwość szkoleń oraz ich forma. Tutaj wszystko zależy od tego, na jakim stanowisku pracuje dana osoba, czyli czym zajmuje się w firmie. Szkolenia muszą być regularnie powtarzane po to, by przekazywana przez specjalistów wiedza została utrwalona i by pracownik wiedział, jak należy się zachowywać na danym stanowisku pracy, by praca ta była bezpieczna i nie dochodziło do żadnych nieszczęśliwych wypadków. Takie szkolenia bhp mają też na celu przedstawiać ewentualne zmiany, które pojawiają się w zasadach pracy na danym stanowisku. Istnieją szkolenia, które muszą być powtarzane nawet raz w ciągu roku. Jest to zdecydowanie najczęstsze szkolenie i jak można się domyślić, dotyczy ono pracowników, którzy wykonują trudną i niebezpieczną pracę. Szkolenia te skierowane są dla pracowników, którzy zajmują stanowiska robotnicze i wykonują prace szczególnie niebezpieczne. Chodzi o to, że na takich stanowiskach zagrożenia dla zdrowia i zagrożenia wypadkowe są zdecydowanie większe. Właśnie dlatego konieczne jest regularne odbywanie szkoleń z zakresu BHP.

Warto wspomnieć też o tym, jaki jest rodzaj takiego szkolenia. W tym przypadku jest to nie tylko wykład, ale również instruktaż, który odbywa się na stanowisku pracy. Jest to więc nie tylko szkolenie teoretyczne, ale również praktyczne. Minimalny czas trwania takiego szkolenia to aktualnie 360 minut, czyli 6 godzin nauki o bezpieczeństwie w pracy.

Szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy
Przewiń na górę