Sukienka do chrztu – jaka powinna być?

 

Każdy chce, aby jego dziecko dobrze wyglądało podczas chrztu. Jak powinna być ubrana Twoja córeczka, jeśli właśnie przygotowujecie się do tego sakramentu? Nie ma w zasadzie żadnych wskazań na ten temat, poza tym, że dzieci do chrztu zwykle ubiera się na biało, więc sukienka również powinna być w tym kolorze. Robi się tak zapewne na znak czystości maleństwa.

Sukienki do chrztu w różnych fasonach

długa sukienka do chrztuNajczęściej do chrztu przystępują niemowlęta, więc to dla nich jest najwięcej białych, chrzcielnych sukienek. Nie brakuje także niemowlęcych koszul dla chłopców i odświętnych, lecz wygodnych spodni, w których maluszki będą się dobrze czuć podczas całej ceremonii. Nie będzie problemu, aby znaleźć najlepsze ubranko dla Twojego dziecka. Zazwyczaj długa sukienka do chrztu to ubranie sięgające nieco za kolano. Są też trochę krótsze sukienki przed kolanko. Pamiętaj, aby zimą ubrać dziecko ciepło. Oznacza to, że powinno mieć grube rajstopki, jakiś gruby sweterek oraz odzienie wierzchnie. Często w zimniejszych porach roku sukienki mogą nie być za bardzo widoczne, ale i tak zazwyczaj chce się, aby dziecko było w całości wystrojone. W końcu jest to święto, więc i dziecko powinno wyglądać odświętnie. Pamiętaj jednak, aby maluszek nie zmarzł w kościele. Sama sukienka także powinna być dostosowana do pory roku. Latem można sobie pozwolić na dużo cieńszy materiał niż zimą.

Na pewno w sklepach z ubrankami na chrzest znajdziesz odpowiednią kreację dla swojej pociechy. Takich produktów nie brakuje. Możesz zainspirować się na przykład rozwiązaniami zastosowanymi przez blogerów parentingowych, którzy chętnie dzielą się każdym ważnym wydarzeniem z życia dzieci i swojego. Na pewno niejeden udostępnił zdjęcia z uroczystości chrztu. Można szukać także zestawień na blogach modowych.

 

Sukienka do chrztu – jaka powinna być?
Przewiń na górę