Solidne i polecane rębaki

Osoby ogrzewające swoje domy drewnem często miewają problem z gałęziami, które generują się podczas wycinki drzew. Podobny kłopot mają również sadownicy oraz właściciele dużych ogrodów. Gdy za oknem pogoda sprzyja pracy to warto wziąć się za przycinanie gałęzi. Jednak po ich przycięciu należy coś z nimi zrobić by nie zalegały na terenie ogrodu. Istnieją pewne urządzenia, które mogą nam w tym pomóc. 

Sprawdzone rębaki do ogrodu

rębakSpalanie gałęzi w ogniskach w wielu miejscach jest zakazane ze względów bezpieczeństwa. Jednak musimy jakoś pozbyć się gałęzi, które gromadzą się na terenie gdzie wykonujemy przycięcia. Rozwiązań mamy kilka ale zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest stosowanie rębaków. Urządzenie jakim jest rębak wykonywane jest z solidnej stali. W sprzedaży dostępne są różne modele różniące się przede wszystkim budową oraz rodzajem zasilania. Dla plantatorów i sadowników, którzy muszą dość często zmagać się z problemem zalegających gałęzi najlepszą opcją byłoby kupno rębaka ciągnikowego. Taki rębak jest montowany do wałka wychodzącego z silnika. Dzięki temu moc takiego rębaka jest bardzo duża. Dla osób, które chcą jedynie usunąć zalegające gałęzie z terenu małej działki rekreacyjnej dobrą opcją będzie kupno małego rębaka elektrycznego lub spalinowego. Taki rębak często wyposażony jest w specjalny zbiornik, który może magazynować wygenerowane wióry, które później łatwo możemy z takiego zbiornika usunąć.

Wióry drzewne powstałe w skutek działania rębaka mogą być różnorako wykorzystywane. W przypadku tartaków oraz innych zakładów zajmujących się przetwórstwem drzewnym często wióry generowane przez rębaki sprzedawane są do zakładów zajmujących się produkcją mebli. Niekiedy powstają z nich również płyty używane budownictwie. Generalnie rębaki są urządzeniami bardzo potrzebnymi.

Solidne i polecane rębaki
Przewiń na górę