Ślubne prezenty – duża radość, duży kłopot

Przed nami sezon ślubny. Kto nie lubi przeżywać razem z przyjaciółmi tak ważnego dla nich dnia, jeść weselnych tortów z białym kremem, wznosić toastów i tańczyć do upadłego! Wydaje się, że dopóki to nie my jesteśmy organizatorami takiej hucznej imprezy, pozostaje nam tylko cieszyć się i spijać śmietankę. Nic bardziej mylnego.

Pomysłowe upominki

pomysł na prezent ślubnyZaproszenie na czyjś ślub zawsze rodzi ważne pytanie – co podarować młodej parze? Dobrze, jeśli przyszłe małżeństwo sporządziło listę rzeczy, których potrzebują. Świetnie, jeśli są to szczegółowe wytyczne, najlepiej razem z adresami sklepów, w których można nabyć wymarzone prezenty. Co jednak, jeśli swoich życzeń młodzi nie wypowiadają na głos? Czekają nas godziny wylewania potu i drapania się po głowie. Wszystko po to, by wpaść na genialny pomysł na prezent ślubny. Dużym ułatwieniem jest zawsze sytuacja, w której świeżo upieczone małżeństwo ma zamieszkać ze sobą po ślubie w nowym miejscu. Taki stan rzeczy naturalnie rodzi potrzeby. Wiemy wtedy na pewno, że porządna ceramika albo eleganckie ręczniki czy błyszczący ekspres do kawy będą trafionym podarunkiem. W dzisiejszych czasach takie sytuacje trafiają się jednak z rzadka i zwykle przychodzi nam obdarowywać ludzi, którzy w swoich mieszkaniach są już dawno urządzeni. Dobry pomysł jest wtedy na wagę złota. Zawsze warto spróbować jak najlepiej dopasować prezent do upodobań, charakterów oraz potrzeb przyszłych małżonków.

Co jednak jeśli mamy w głowie pustkę? Na rynku istnieje wiele sklepów z bardzo zróżnicowanym asortymentem, które specjalizują się w zapewnianiu oryginalnych, wyjątkowych i niepowtarzalnych prezentów. Dobrym krokiem jest też zasięgnięcie rady u osób najbliższych, najbardziej związanych z tymi, których chcemy obdarować. Jeśli sprawa ma nam spędzać sen z oczu, zawsze możemy też zapytać samych zainteresowanych – to żaden nietakt, zwłaszcza, jeśli ma pozwolić uniknąć zainwestowania w nietrafiony upominek.

Ślubne prezenty – duża radość, duży kłopot
Przewiń na górę