Ślub oraz wesele wielokulturowe

Czy można pogodzić ze sobą dwie różne kultury? W codziennym życiu z pewnością tak. Miłość między dwoma osobami jest ważniejsza niż niespójności kulturowe czy odmienna religia. Jednak wiele par marzy o ślubie i weselu. Jak w takim wypadku stworzyć spójną koncepcję, w której uwzględnione są wszystkie kompromisy?

Organizacja międzykulturowej zabawy weselnej

wesele międzynarodoweOgromnym wyzwaniem dla samej pary jak i dla organizatorów wesel jest wesele międzynarodowe. Takie wydarzenie daje wiele możliwości, ale też trzeba stanąć przed wieloma problemami. W takim wypadku przydaje się otwarty umysł i zastosowanie kilku niestandardowych rozwiązań. Sam obrządek religijny zazwyczaj stanowi najmniejszy kłopot. Z reguły bywa tak, że jeśli jedyną barierę stanowi jeżyk to ślub odbywa się z pomocą tłumacza. Jeśli obie strony są wyznawcami różnych religii to para albo decyduje się na ślub świecki albo jedna ze stron musi przyjąć religię partnera i wtedy obrzęd odbywa się już zgodnie z zasadami danej wiary. Większym wyzwaniem są zabawy weselne, które muszą sprostać oczekiwaniom dwóch różnych kultur. W przypadku rodzin, które posługują się różnymi, obcymi dla siebie językami, ważne aby na Sali weselnej również znalazł się tłumacz. Chociażby po to, aby tłumaczył zasady poszczególnych zabaw lub po prostu informował gości o tym co aktualnie dzieje się na sali. Same zabawy weselne, tańce, muzyka i inne tradycje mogą zostać ze sobą połączone. Bardzo często bywa też tak, że nawet stroje małżonków różnią się od siebie, ale tworzą spójną całość.

Przykładem może być biała, tradycyjna suknia panny młodej, która jest Polką oraz kolorowy, zdobiony strój weselny pana młodego, który pochodzi z Indii. Wbrew pozorom takie wesela odbywają się dosyć często i są bardzo długo wspominane przez wszystkich gości.

Ślub oraz wesele wielokulturowe
Przewiń na górę