Skuteczny preparat na chorobę wrzodową u koni

Choroby wrzodowe żołądka u koni znacząco zmniejszają ich komfort życia. Oprócz tego pośrednio zagrażają życiu konia i czynią go w przeważającej mierze nieprzydatnym do sportu. Warto zatem zwracać szczególną uwagę na niepokojące objawy. Wcześnie wykryte wrzody można wyleczyć i są one podatne na terapię.

Choroba wrzodowa u koni

preparaty na wrzody dla koniKoń z chorobą wrzodową ma bardzo obniżony nastrój. Choroby wrzodowe u koni nazywane są chorobami cywilizacyjnymi tych zwierząt. Choroba może wystąpić u zwierząt w każdym wieku niezależnie od rasy i płci. Jednak zauważono że najczęściej choroba dotyka konie wyścigowe. Głównym czynnikiem sprzyjającym wystąpieniu wrzodów jest przede wszystkim stres. Kolejnymi czynnikami mogą być również kuracja lekami o działaniu przeciwzapalnym, niedojadanie pokarmu przez zwierzę, czy zbyt duża ilość ziarna w diecie zwierzęcia. Koń chory najczęściej jest bardziej pobudliwy, może cierpieć na uporczywe biegunki, kolki a jego sierść staje się matowa. U młodych koni zauważyć można zgrzytanie zębami. By wyleczyć chorobę stosuje się preparaty na wrzody dla koni. Preparaty te mają przede wszystkim ochraniać i regenerować błonę śluzową żołądka. Preparaty również mają zobojętnić soki żołądkowe. Produkty te mają również działać wspomagająco na perystaltykę jelit tak aby zwierzę nie cierpiało dodatkowo na kolki oraz biegunki. Wiele z tych preparatów można stosować zapobiegawczo tak aby przeciwdziałać powstawaniu ewentualnych wrzodów. Środki takie można podawać koniom nerwowym oraz narażonym na stres.

W chorobach wrzodowych u koni najważniejsza jest prawidłowa i szybka diagnostyka. Aby mieć pewność co do tego, że zwierzę jest chore konieczne jest badanie endoskopowe. Gdy tylko diagnoza się potwierdzi należy zacząć terapię, która polega nie tylko na zmianie diety, ale również na zmianie trybu życia i niwelacji stresu.

Skuteczny preparat na chorobę wrzodową u koni
Przewiń na górę