Skuteczne zwalczanie warrozy

Warroza jest jedną z najbardziej popularnych chorób pasożytniczych, jakie dotykają pszczoły. Wywoływana jest ona przez pasożyty o nazwie dręcz pszczeli. Pasożyty te to pajęczaki, które żywią się hemolimfą pszczół. Ich zwalczanie jest możliwe jedynie w określonym czasie i należy je rozpocząć jak najszybciej, ponieważ choroba bardzo szybko się rozprzestrzenia, a to wiąże się z dużymi stratami.

Jak skutecznie odymiać pszczoły i zwalczyć warrozę?

dyfuzor do zwalczania warrozyWarrozy pozbywamy się za pomocą kwasu szczawiowego lub też tabletek z apiwarolem w procesie odymiania. Proces ten jest najbardziej wydajny wtedy, kiedy wykorzystujemy do jego przeprowadzenia dyfuzor do zwalczania warrozy. Urządzenie to pozwala na efektywne i znacznie bardziej wydajne przeprowadzenie odymiania. Dzięki niemu możemy kontrolować ilość powstającego dymu, a także mamy zapewnione bezpieczeństwo naszych pszczół. Samo urządzenie wykonane jest z materiałów odpornych na wysoką temperaturę, co pozwala nam na długotrwałe korzystanie z tego sprzętu. Jeśli chodzi o jego wydajność to możemy maksymalnie odymić około sześciu uli, a następnie warto jest wykonać krótką przerwę, aby nie doszło do uszkodzenia urządzenia. Warto wiedzieć, że sam dyfuzor warto jest wykorzystać wiosną lub jesienią. Jest to najbardziej odpowiedni czas na wykonanie zabiegu odymiania. Zabieg należy wykonać dwukrotnie w odstępie wynoszącym około czterech do sześciu dni.

Zakupu urządzenia możemy dokonać w sklepie internetowym lub też w sklepach stacjonarnych. Ceny nie są wysokie, a ich wielkość zależy od marki, a także od parametrów technicznych dyfuzora. Warto jest jednak wiedzieć, że w sklepie internetowym jesteśmy w stanie znaleźć wysokiej jakości sprzęt w znacznie niższej cenie, niż w sklepie stacjonarnym. Warto skorzystać więc z takiej możliwości.

Skuteczne zwalczanie warrozy
Przewiń na górę