Skuteczne czyszczenie dywanów

Bardzo dużo ludzi posiada w swoich domach dywany, wykładziny czy chodniki, które dodają wnętrzom domowego klimatu. Świetnie się sprawdzają w salonach, sypialniach, pokojach dzieci czy w przedpokojach. Tak samo jak podłoga wymagają systematycznego czyszczenia.

Jak wyczyścić dywan?

czyszczenie dywanów kraków cenaWiększość z nas sprząta dom średnio raz w tygodniu i najczęściej sprowadza się to do odkurzania, mycia podłóg i usuwania kurzy. Dotyczy to większości powierzchni, a także dywanów. Kiedyś dywany się trzepało na trzepaku, a obecnie możemy je skutecznie odkurzyć odkurzaczem, aby pozbyć się z ich powierzchni piasku, kurzu czy sierści zwierząt. Jednak taka metoda nie pomoże na plamy i trwałe zabrudzenia na powierzchni dywanu. Tu potrzebne będzie profesjonalne czyszczenie dywanów Kraków cena takiej usługi jest zależna od rodzaju i rozmiaru dywanu. Przeważnie całkowity koszt zamyka się w granicach kilkuset złotych. Czyszczenie przeważnie sprowadza się do prania dywanu na mokro lub sucho. Takie metody pozwalają na likwidację wszystkich zabrudzeń, ponieważ wykorzystują specjalne środki czyszczące, dostosowane do rodzaju plam. Samo czyszczenie składa się z kilku etapów, które obejmują przygotowanie, czyszczenie i dokładne suszenie dywanu. Najpierw są usuwane wszelkie lekkie zanieczyszczenia takie jak kurz czy piach, a następnie są nakładane specjalne środki piorące. Jeżeli dane zabrudzenia są odporne na ich działanie, to stosowane są odplamiacze. Na samym końcu dywany są wielokrotnie suszone i odwożone do klienta.

Profesjonalne czyszczenie dywanów nie tylko usuwa z nich wszelkie zabrudzenia, ale także nieprzyjemne zapachy takie jak dym papierosowy czy pochodzenia zwierzęcego. Powinno się przynajmniej kilka razy w roku wykonać taką usługę, aby dywan pozostał w dobrym stanie.

Skuteczne czyszczenie dywanów
Przewiń na górę