Samochód w remoncie

Jeśli nasz samochód odmówi posłuszeństwa, naturalnym jest to, że oddajemy go do odpowiedniego warsztatu, celem jego naprawy. Ale czasem zdarza się tak, że jest nagła potrzeba zmiany koła, lub nawet podpięcia oderwanego tłumika. Można to zrobić samemu, tylko jak podnieść bezpiecznie samochód, aby nie zrobił nam krzywdy?

Najazd samochodowy służy warsztatom i osobom prywatnym

najazdy samochodoweWszelkiego typu najazdy samochodowe znalazły zastosowanie zarówno u użytkowników prywatnych, jak i warsztatów samochodowych. Doskonale wpisują się w przestrzeń i służą swoją mocną konstrukcją. Oczywiście, aby taki najazd zamontować u siebie na podwórku, należy być właścicielem tego podwórka. Nie można montować najazdu tam, gdzie zabrania tego prawo. Są różne rodzaje najazdów. Mogą to być najazdy np. jedynie na tylne, lub przednie koła. Wtedy można bezpiecznie zajrzeć pod przednią, czy tylną oś. Nie zajmują one wiele miejsca i są bardzo wygodne, ponieważ ich skos jest idealnie dobrany do wysokości stołka. Na taki najazd można spokojnie wjechać nie narażając przy tym zderzaka. Najazd na jedną oś nie jest ciężki, można go z powodzeniem przesuwać, a jednocześnie potrafi utrzymać ciężar nawet do 3 ton, czyli można na niego wjechać busem, czy małą ciężarówką. Oczywiście, są najazdy z przeznaczeniem na mniejsze samochody i są one przede wszystkim tańsze, oraz oczywiście lżejsze. Nadają się do warsztatów, oraz na prywatne posesje. Wykonuje się je z mocnej stali, często w kształcie kwadratowych profili.

W produkcji najazdów ważne są także odpowiednie spawy. Nie można stosować spawania „na kolanie”. Elementy powinny być zamocowane w specjalnych uchwytach, aby nic się w trakcie spawania nie ruszyło. Istnieją także najazdy na całe auta i są one bardzo popularne tam, gdzie nie ma kanałów warsztatowych. 

Samochód w remoncie
Przewiń na górę