Ruszta pomagające w utrzymaniu czystości

 

Każdy kto zastanawia się nad inwestycją w hodowlę trzody chlewnej, powinien dobrze zastanowić się nad wyposażeniem budynku. Duże znaczenie ma np. to, jaka podłoga zostanie wybrana. Możliwości jest sporo, ale obecnie najczęściej wybierane są ruszta. Umieszcza się je nad kanałem gnojowym.

Podłogi rusztowe ze szczelinami 17 mm

ruszta betonoweTakie ruszta mogą być stosowane nie tylko w przypadku hodowli trzody chlewnej, ale również bydła. Ruszt wykonywany jest z betonu, dzięki czemu stanowi on konstrukcję nowoczesną oraz wytrzymałą. Wybierając ruszta, warto zwrócić uwagę na to, jaki kształt ma szczelina. Dobre ruszta mają optymalny kształt i wielkość szczelin. Zwierzęta mogą swobodnie stąpać po takiej podłodze bez ryzyka okaleczeń. Po co w rusztach znajdują się szczeliny? Dzięki nim możliwe jest samoczyszczenie się podłogi. Takie najsolidniejsze ruszta betonowe dla trzody pozwalają na utrzymanie odpowiednich warunków zoohigienicznych. Zwierzęta wydalają kał i mocz. Jeśli zwierząt jest dużo, to również odchody produkowane są w większych ilościach. Świnie depczą po nieczystościach, przez co mogą one spaść do kanału gnojowego znajdującego się pod podłogą. A taki kanał wystarczy już czyścić raz na jakiś czas w zależności od tego, ile odchodów jest w stanie zmieścić. Jeśli chodzi o podłogi rusztowe dla trzody chlewnej, to w tym przypadku szczelina ma zazwyczaj 17 mm. Taka szczelina jak najbardziej spełnia wszelkie wymogi krajowe oraz unijne dotyczące hodowli zwierząt gospodarskich.

Im więcej szczelin, tym większa czystość na terenie budynku. Warto zwrócić też uwagę na to, jaki ciężar zwierzęcia może znaleźć się jednej płycie. Jest to masa 250 kg, więc bardzo dużo. Beton używany do produkcji ruszt jest betonem wysokiej klasy produkcyjnej. Powierzchnia jest bezpieczna dla zwierząt, dlatego zapewnia pełne bezpieczeństwo.

 

Ruszta pomagające w utrzymaniu czystości
Przewiń na górę