Rozwód i pomoc rzeczoznawcy majątkowego

rzeczoznawca majątkowy

Wspólnie z małżonkiem postanowiliśmy się rozwieść, z uwagi na liczne nieporozumienia, które nieustannie prowadziły nas do kłótni, nie było chyba dnia bez niej w ostatnim czasie. Nasze drogi się rozeszły. Byliśmy małżeństwem jakieś trzy lata, wiem, że to dość krótki okres, ale co mamy zrobić.

Rzeczoznawca majątkowy wyceni nasze nieruchomości

rzeczoznawca majątkowyMamy się męczyć ze sobą, nawet nie jesteśmy w stanie spędzić w swoim towarzystwie pięciu minut bez kłótni, to straszne. Na szczęście nie mamy dzieci, to bardzo ułatwia sprawę. Gdyż sąd mógłby od nas wymagać najpierw separacji, a tak myślę, że rozwód da nam dość szybko. Mimo, że nie mamy dzieci to mamy dom oraz moje mieszkanie, a nie mając rozdzielności majątkowej, to wszystko jest wspólne. Postanowiliśmy sprzedać wszystko i podzielić się po równo. Ale żeby wszystko odbyło się uczciwie to całą sprawą zajął się godny polecenia rzeczoznawca majątkowy z Warszawy, który w naszej obecności wycenił dwie nasze nieruchomości. Wycena mieszkania zajęła mu dość mało czasu, pewnie dlatego, że nie jest duże. Z kolei wycena domu zajęłam mu aż dwa dni. Fakt mamy spory dom, ale ja musiałam wziąć wolne na te dni by być przy wszystkim. Warszawa jest miastem gdzie do tej pory mieszkałam i pracowałam, ale postanowiłam, że po otrzymaniu rozwodu wyprowadzę się.

Może do Kołobrzegu, zawsze chciałam mieszkać nad morzem. Z znalezieniem nowej pracy nie będę miała problemu, mam dobre wykształcenie i dość spore doświadczenie zawodowe. Ponadto moja siostra mieszka w Kołobrzegu, jak coś to zatrzymam się u niej jak nie znajdę czegoś odpowiedniego.

Rozwód i pomoc rzeczoznawcy majątkowego
Przewiń na górę