Rodzaje bramek do piłki nożnej

Bramka to niezbędny element boiska potrzebny do rozegrania meczu. Jest to prostokąt na którym zawieszona jest siatka, dostępu do niej broni zawodnik znajdujący się na boisku, nazywany bramkarzem. Występuję kilka rodzai bramek ze względu na przeznaczenie, wielkość oraz materiał wykonania.

Jakie bramki możemy wyróżnić?

trwałe bramki do piłki nożnejWarto zacząć od rozmiarów bramek, ze względu na wymiary można podzielić je na trzy rodzaje. Używane są przez różne grupy wiekowe, mówiąc w skrócie bramki małe oraz średnie wykorzystywane są tylko i wyłącznie przez drużyny młodzieżowe. Mówiąc o piłce nożnej, której mecze rozgrywane są na naturalnych boiskach.Mówiąc o sposobie montowania występują trwałe bramki do piłki nożnej, które wkopywane są w ziemie, są one przytwierdzane na stałe. Zamontowanie takich bramek wymaga wykopania dziur o odpowiedniej głębokości zazwyczaj około pół metra. Zarazem są to bramki najbardziej wytrzymałe i najbezpieczniejsze. Innym rodzajem są bramki przenośne, które wyglądają bardzo podobnie do tych przytwierdzanych na stałe, jednak posiadają one dodatkowa tak zwany tył, który sprawia, że bramka jest stabilna i może być przenośna. Dla zapewnienia bezpieczeństwa musi być ona przytwierdzona do ziemi na czas meczu, śledziami bądź czymś innym co zabezpieczy przed ewentualnym przewróceniem się bramki. Jedne jak i drugie bramki mogą być wykonane z metalu, dzięki czemu są zdecydowanie cięższe ale wiąże się to również z niszą ceną. Stosowane są też bramki aluminiowe, które są wówczas lżejsze od metalowych, jednak również ich cena jest proporcjonalnie wyższa.

Bramka to najważniejszy element boiska, dlatego warto przemyśleć i się zastanowić jakiej najlepiej użyć. Czy lepiej postawić na wygodę i wybrać lżejsze, bądź na solidniejsze wykonanie i dłuższa żywotność jaka niewątpliwe wykazują się bramki stalowe.

Rodzaje bramek do piłki nożnej
Przewiń na górę