Profesjonalne szkolenie z bezpiecznej jazdy

Na drogach każdego dnia dochodzi do setek, a nawet tysięcy wypadków i kolizji drogowych. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, a innym razem nieodpowiedzialne zachowanie jednego z kierowców. Bezpieczna jazda wcale nie jest taka oczywista dla kierowców.

Jak wyglądają szkolenia z bezpiecznej jazdy?

szkolenie z bezpiecznej jazdyWielu kierowców żyje w przekonaniu, że są doskonałymi kierowcami i potrafią sobie poradzić w każdych warunkach. Jednak rzeczywistość ich weryfikuje i okazuje się, że tylko co szósty potrafi wyjść z poślizgu czy właściwie manewrować pojazdem po mokrej nawierzchni. Na kursach nauki jazdy nie ma czasu na naukę bezpiecznej jazdy, bo tego uczy się już każdy sam w trakcie użytkowania pojazdu. Dlatego też szkolenie z bezpiecznej jazdy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie czuja się pewnie za kierownicą. Jednak taki kurs, to nie tylko wychodzenie z poślizgów czy reagowanie w krytycznych i nagłych sytuacjach, ale także nauka ekonomicznej jazdy. Niektórzy kierowcy z obawy o konsekwencje, nie wyjeżdżają samochodem, kiedy jest mokro czy ciemno. Jednak to nie jest rozwiązanie problemu, bo bezpiecznej jazdy każdy może się nauczyć. W czasie szkolenia kursanci mają zapewnione zajęcia praktyczne i teoretyczne z najlepszymi instruktorami.  To najlepszy sposób na przyswojenie sobie nowej wiedzy i umiejętności, które będą wykorzystywane od zaraz. Na pewno bezpieczna jazda często przekłada się na niższe koszty zużycia paliwa, ale także na mniej wypadków i kolizji. Każdy może skorzystać z takiego szkolenia.

Kurs na prawo jazdy trwa sześćdziesiąt godzin, natomiast doszkalający z bezpiecznej jazdy zaledwie jedną trzecią z tego. Cena szkolenia przeważnie wynosi około tysiąca – tysiąca trzystu złotych. Popularność tego kursu jest ta duża, że niemalże przez cały rok są prowadzone szkolenia.

Profesjonalne szkolenie z bezpiecznej jazdy
Przewiń na górę