Preparaty stosowane w ochronie i pielęgnacji drewna

Jeśli przy domu jednorodzinnym, w ogrodzie, budujemy taras lub altankę z drewna, musimy pamiętać o tym, że taki materiał wymaga szczególnej pielęgnacji. Na polskim rynku jest wiele impregnatów do drewna, które zabezpieczają przed jego niszczeniem.

Impregnacja drewna preparatami z naturalnymi składnikami

olej osmo cenaNiemniej jednak większość z tych impregnatów osadza się tylko na powierzchni drewna. W środku drewno jest niestety nadal niezabezpieczone. Właśnie dlatego powstały zupełnie nowe preparaty takie jak olej Osmo, dzięki któremu można zabezpieczyć drewno całkowicie. Oleje Osmo wykonywane są tylko z naturalnych składników – olejów roślinnych, olejowosków. Taka powłoka pozwala drewnu na swobodne oddychanie. Olej wnika do środka drewna, pielęgnuje je, sprawia, że drewno będzie wyglądać idealnie przez wiele lat. Jeśli chodzi o olej osmo cena, to zależy ona przede wszystkim od pojemności preparatu. Najważniejsze jest to, że oleje Osmo nie wymagają stosowania specjalnych gruntów. Tu wystarczą tylko jedna lub dwie warstwy oleju, by drewno było odpowiednio zabezpieczone. Z olejami Osmo można więc zaoszczędzić nie tylko swój cenny czas, ale przede wszystkim pieniądze. Oleje Osmo odpowiadają zarówno za impregnację drewna, ale również jego pielęgnację, ochronę i miejscową renowację. Oleje sprawdzają się nie tylko w pielęgnacji drewna na zewnątrz budynków, ale również we wnętrzach, w przemyśle, w stolarniach. Osmo wnika bardzo głęboko w pory znajdujące się w drewnie.

To sprawia, że drewno jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci. W olejach Osmo stosuje się oleje słonecznikowe, lniane, sojowe, ostowe i znacznie więcej. Warto wspomnieć o tym, że są to nie tylko czyste, ale również odnawialne źródła. Oleje Osmo charakteryzują się zarówno łatwą aplikacją (już jedna powłoka wystarcza do impregnacji!), ale i wysoką wydajnością.

Preparaty stosowane w ochronie i pielęgnacji drewna
Przewiń na górę