Prawnicy oferujący fachową pomoc

Dla wielu osób zaciągnięcie kredytu we frankach szwajcarskich było szansą na zakup własnego mieszkania. Niegdyś frank szwajcarski był względnie tani i stabilny. Niestety to się zmieniło w ostatnim czasie. Za franka szwajcarskiego trzeba coraz więcej płacić, a zatem raty kredytu w tej walucie znacząco wzrosły.

Jak efektywnie pomóc frankowiczom?

pomoc prawna frankowiczomBanki przez lata żerowały na swoich klientach, proponując im zaciągniecie kredytu we frankach szwajcarskich. Z pozoru takie rozwiązanie wydawało się korzystne z punktu widzenia kredytobiorcy – płacił niższą comiesięczną ratę, a ponadto mógł otrzymać z banku znacznie więcej pieniędzy. Warto jednak podkreślić z całą mocą, że w przypadku umocnienia się franka szwajcarskiego względem złotówki, trzeba będzie więcej zapłacić. W efekcie klienci banków muszą oddać nawet kilkadziesiąt tysięcy więcej. Warto podkreślić, że różnego rodzaju instytucje finansowe korzystają na tej sytuacji. W wielu przypadkach umowę kredytową można z powodzeniem podważyć i wynegocjować korzystną ugodę. Dostępna pomoc prawna frankowiczom to prawdziwa deska ratunku dla tysięcy polskich rodzin, których dług zamiast spadać, wciąż rośnie. Sądy europejskie często wydają korzystne wyroki z punktu widzenia frankowiczów. Trzeba zatem poradzić się dobrego prawnika i złożyć stosowny wniosek do banku. Jeśli wniosek o renegocjację umowy kredytowej zostanie odrzucony, można wkroczyć na drogę sądową.

Wiele banków namawiało swoich klientów do zaciągnięcia kredytu we frankach szwajcarskich, obiecują liczne korzyści z takiego rozwiązania. Przede wszytkim rata kredytu jest wówczas znacznie niższa niż normalnie. Jednocześnie klient ma lepszą zdolność kredytową. Niestety, w ostatnim czasie frank szwajcarski znacząco podrożał, a klienci muszą słono dopłacać do kredytu.

Prawnicy oferujący fachową pomoc
Przewiń na górę