Prawidłowo zarejestrowana spółka

Polskie prawo przewiduje bardzo dużo tworów prawnych, powszechnie zwanych spółkami. Każda ze spółek jest uprawniona do określonych rzeczy, a zrzeszeni w niej wspólnicy posiadają określone prawa oraz obowiązki. Istnieją określone wymogi dotyczące założenia spółki, w związku z czym nie każdy może założyć każdą z nich. Jednak jeżeli chodzi o detale, dobrze jest poszukać odpowiedniej pomocy.

Wszystkie detale dotyczące zakładania spółek

zakładanie spółek krakówMuszę przyznać, że jeżeli chodzi o zakładanie spółek Kraków oferuje dostęp do naprawdę profesjonalnej pomocy. Ja, wraz z innymi osobami chciałam założyć spółkę, w której wymagany był określony kapitał. Nie dysponowaliśmy taką kwotą, jednak byliśmy w stanie ją zgromadzić. Wydawało mi się to jednak bardzo ryzykowne. Dobrą decyzją okazało się skorzystanie z pomocy prawnika, który specjalizował się właśnie w prawie spółek handlowych, regulowanym przez osobny kodeks. Jak się okazało tak zwany kapitał założycielski nie musi być zgromadzony już na początku. Wystarczyło posiadać wymaganą prawnie część kapitału, aby być uprawnionym do założenia takiej spółki. Pomoc prawnika okazała się naprawdę bardzo istotna. Nie tylko dzięki niemu uniknęliśmy ryzykownych operacji finansowych, ale również pomógł nam w przejściu przez wszystkie formalności, co było sporym ułatwieniem. Spółka dzięki temu została założona bardzo szybko i nie musieliśmy samodzielnie wgłębiać się w określone regulacje prawne.

Decydując się na skorzystanie z pomocy prawnika, który specjalizował się właśnie w prawie spółek handlowych, podjęliśmy naprawdę bardzo dobrą decyzję. Uchroniło nas to od sporego ryzyka i nieprzyjemności, związanych z samodzielnym kompletowaniem dokumentacji oraz odwiedzaniem licznych urzędów. Dzięki pomocy wszystko przebiegło bardzo sprawnie.

Prawidłowo zarejestrowana spółka
Przewiń na górę