Polecane obroże dla psów

Widok psa bez obroży kojarzy się większości Polaków z bezpańskimi zwierzętami, które mogę stwarzać zagrożenie. Jest to oczywiście zaszłość kulturowa co jednak nie zmienia faktu, że w naszym kraju przyjęło się, że pies powinien jednak mieć obrożę. Jest to więc jeden z pierwszych zakupów, jakiego dokonują właściciele czworonogów w sklepach zoologicznych.

Różnorodność obroży dla psów

obroże dla psaWbrew ogólnemu przekonaniu, obroża nie stanowi tylko potwierdzenia posiadania przez psa właściciela, ale stanowi przede wszystkim jeden z najbardziej praktycznych elementów psiej garderoby. To właśnie do niej przypinana jest smycz umożliwiająca nam wyjście z psem na spacer bez zagrożenia, że nam ucieknie i przestraszy inne psy czy przechodniów. W dzisiejszych czasach obroże dla psa spotykane są w najróżniejszych wersjach, od tradycyjnych czarnych obroży po coraz popularniejsze czerwone, które wybierają najczęściej właściciele psów o czarnym umaszczeniu. W sklepach coraz częściej pojawiają się coraz bardziej ekstrawaganckie modele szerokich obroży w różnokolorowe wzory, które mają za zadanie przede wszystkim zdobić naszego pupila. Bardzo często na zewnętrznej części obroży grawerowane są dane właściciela z podaniem numeru telefonu, co umożliwia zwrot psiaka w przypadku jego ucieczki lub zgubienia się. Wybór modelu obroży należy oczywiście do właściciela psa, ale ponieważ modeli jest coraz więcej to zdarza się, że dany pies ma ich kilka i są one u zmieniane tak, jak ubranie u ludzi.

Kolorowa obroża może stanowić fantastyczną ozdobę naszego psa i być dumą jego właściciela. ilość sprzedawanych obroży w polskich sklepach zoologicznych sugeruje, że coraz więcej osób kupuje dla swoich podopiecznych po kilka modeli obroży, dzięki czemu zaczynają one odgrywać coraz większą rolę dekoracyjną.

Polecane obroże dla psów
Przewiń na górę