Podesty ruchome i konserwacja suwnic

konserwacja suwnic

Podesty ruchome są to urządzenia dźwigowe, których zadaniem jest podnoszenie osób i materiałów w czasie na przykład prac remontowych bądź budowlanych na dużych wysokościach. Zazwyczaj składają się one z platformy lub gondoli, która może być zawieszona na cięgniku albo podnoszona na dźwigniku, wyróżnia się podesty ruchome stacjonarne oraz samobieżne.

Konserwacja suwnic jest skomplikowana

konserwacja suwnicNaprawa podestów ruchomych czy też konserwacja suwnic  jest zazwyczaj bardzo skomplikowana, ponieważ urządzenia te są bardzo duże i posiadają bardzo dużo przeróżnych mechanizmów, dodatkowo każdy podest ruchomy jest inny, ma inne części i może różnić się sposobem działania. Poza tym, od sprawnej pracy podestu zależy bardzo często zdrowie i życie pracujących na nim osób, dlatego też niewiele firm chce podejmować się tak odpowiedzialnego zadania, jakim jest naprawa podestu ruchomego. Poza tym, każdy podest ruchomy musi przechodzić co określony czas przegląd, ponieważ inaczej nie zostanie dopuszczony do pracy. Podesty ruchome są zaliczane do tak zwanych urządzeń transportu bliskiego. Urządzenia transportu bliskiego najczęściej są spotykane w dużych miastach oraz na placach budów. Nie każdy wie, że popularne windy, czyli mówiąc oficjalnie, dźwigi osobowe lub karuzele są właśnie urządzeniami transportu bliskiego. Naprawa urządzeń transportu bliskiego musi być przeprowadzana przez firmy spełniające ściśle określone wymogi prawne. Do urządzeń transportu bliskiego wliczamy także hydrauliczne dźwigi samochodowe, które służą do podnoszenia najróżniejszego rodzaju ładunków o dużej masie i wielkości. Hydrauliczne dźwigi samochodowe, czyli w skrócie hds są powszechnie używane przy załadunkach, rozładunkach oraz remontach i na budowach.

Konserwacja hds to bardzo istotna sprawa, ponieważ nie wolno dopuścić, aby tak ważny sprzęt stał się niesprawny podczas pracy, gdyż zagraża to zdrowiu i życiu ludzkiemu. Gdy dojdzie już do awarii dźwigu, należy wtedy znaleźć odpowiednią firmę, której specjalizacją jest naprawa hds, ale należy liczyć się z tym, że będzie to bardzo kosztowne.

Podesty ruchome i konserwacja suwnic
Przewiń na górę