Płyty na ścianę z betonu

Beton jest to jeden z najbardziej naturalnych materiałów budowlanych, jakiego można użyć do wykonywania konstrukcji domów. Mieszanka betonowa powstaje z trzech głównych składników; wody, kruszywa i cementu, które są bardzo przyjazne człowiekowi. W związku z tym ten sztuczny kamień jest coraz częściej stosowany również jako materiał do wykańczania wnętrz.

Betonowe kafle na ścianę

płyta betonowa na ścianęWykorzystanie mieszanki betonowej do produkcji różnego rodzaju elementów wykończeniowych takich jak płyty lub panele, wiąże się jednak z pewnym zmodyfikowaniem jej składu. Jeżeli chcemy uzyskać elementy drobnowymiarowe, powinniśmy dodać do całej mieszanki odpowiednie dodatki, które ją uplastycznią. Dzięki temu zaprawa bardo dokładnie i szczelnie wypełni każdy punkt formy używanej w procesie prefabrykacji. Oprócz samych plastyfikatorów, bardzo często producenci stosują mieszanki betonów architektonicznych lub polimerowych. Materiały te mają znacznie większe walory estetyczne, więc płyta betonowa na ścianę będzie jeszcze bardziej elegancka i wyjątkowa. Ze względu na dużą wytrzymałość płyt oraz ich odporność na zmiany pogody, można je stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Płyta betonowa doskonale sprawdziła się jako wystrój bardzo nowoczesnych, modernistycznych wnętrz różnego rodzaju biur i recepcji formowych oraz salonach, sypialniach i kuchniach w zwykłych domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

Płyty betonowe można montować do ściany dwoma sposobami. Albo przyklejać je za pomocą kleju lub zaprawy cementowej, albo podwieszać na stalowych łącznikach wwierconych w ścianę. To, który sposób mocowania wybierzemy ma bardzo duży wpływ na ostateczną jakość wykonanej okładziny. Kafle z betonu są dostępne w bardzo różnych rozmiarach, więc możemy za ich pomocą uzyskać bardzo odmienne efekty.

Płyty na ścianę z betonu
Przewiń na górę