Pierwsze skojarzenia z animacją

 

Kiedy słyszymy słowo „animacja”, pierwszym, co mimowolnie przychodzi nam na myśl, są wszystkie filmy animowane dla dzieci – zarówno te, pokazywane w kinie, jak i te emitowane w telewizji. W dzisiejszych czasach animacja jednak wykorzystywana jest nie tylko po to, by bawić dzieci.

Animacja jako sposób komunikacji z dorosłymi

studio animacjiDawniej animacje służyły przede wszystkim zabawie i ewentualnej nauce dzieci. Dzisiaj filmy animowane wykorzystywane są jednak nie tylko w komunikacji z najmłodszymi. Lokalne studio animacji, a takich jest na terenie naszego kraju całkiem sporo, zajmuje się bowiem przede wszystkim produkcją filmów związanych z reklamowaniem produktów lub przekazywaniem idei. Agencje reklamowe już jakiś czas temu zrozumiały, że animacje świetnie przemawiają nie tylko do dzieci, ale tak naprawdę do każdego odbiorcy, bez względu na wiek. Są bowiem obrazowe i w uproszczony sposób mogą przekazywać różne informacje – zarówno reklamowe, jak i światopoglądowe. Za pomocą prostych schematów ukazują wszelkie informacje w przejrzysty i jasny dla odbiorcy sposób, dzięki czemu są idealnym narzędziem do wykorzystania w reklamie. Z przeprowadzonych badań wynika, że animacja jest najskuteczniejszym środkiem przekazu w marketingu i pozwala dotrzeć każdemu komunikatowi aż do 90% odbiorców. Animacje, tworzone przez studio animacji, są produkcjami o głęboko przemyślanej strategii marketingowej i wizji artystycznej opartej na nowatorskim pomyśle. Studia tym samym gwarantują, że do każdego zlecenia podejdą w sposób indywidualny i niepowtarzalny.

Jeśli chcemy, by reklama naszego produktu czy marki, dotarła do jak najszerszego grona odbiorców, warto na pewno przemyśleć ją w formie animacji. Choć wciąż jest to dość niestandardowe rozwiązanie, przynosi ono zdecydowanie lepsze efekty niż treść pisana lub mówiona.

Więcej o tym w jaki sposób można jeszcze zareklamować produkt na: https://m8house.com/

Pierwsze skojarzenia z animacją
Przewiń na górę