Pierwsza praca w hotelu z konferencjami

konferencje

Praca w hotelu zawsze była moim marzeniem. Już w wieku szesnastu lat odbyłem praktyki w jednym z większych mazurskich hoteli, gdy zaś ukończyłem technikum hotelarskie mogłem na dobre myśleć o pracy w hotelu.

Konferencje cieszą się zainteresowaniem

konferencjeZatrudnienie udało mi się znaleźć w Mrągowie, dzięki czemu nie miałem daleko od pracy. Hotel, w którym znalazłem pracę był naprawdę imponujący – można było tam zamawiać konferencje na setki osób w tym samym czasie! Wiedziałem ze szkoły, że organizowanie konferencji na Mazurach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Brakowało jedynie miejsc, w których można było te konferencje przeprowadzać. Dlatego też podczas mojej pracy na recepcji praktycznie cały czas sale konferencyjne były całkowicie zajęte. Problem zaczął się w momencie, w którym jednocześnie zamawiane były konferencje oraz usługi SPA. Ponieważ oczywiście za rezerwację i płatności za wszystkie usługi odpowiedzialna była recepcja, toteż rozliczanie niektórych imprez było prawdziwym wyzwaniem. Usług SPA generalnie nie mieliśmy zbyt dużo, ale cennik bywał miejscami naprawdę zagmatwany. Osoby z nieco dłuższym stażem pracy nie miały z tym najmniejszego problemu, co do jednak nowych pracowników to był to prawdziwy kłopot, by na bieżąco ogarniać wszystkie te zamówienia. Kierownicy mówili mi, bym się nie stresował i nie przejmował, gdy coś mi nie wyjdzie – w końcu mazurski hotel był ogromny, i jak na moje pierwsze miejsce pracy tego typu to nikt nie spodziewał się, że nie będę miał z niczym problemów. Nawet osoby, które wcześniej pracowały w innych hotelach, w których również były usługi SPA i konferencje nieraz miały problem by odnaleźć się we wszystkim, co działo się tutaj.

Po roku jednak wiedziałem, że na pewno sobie poradzę – nie bałem się już o nic. Wiedziałem, że co by się nie działo, zawsze można znaleźć wyjście z każdej sytuacji.

Pierwsza praca w hotelu z konferencjami
Przewiń na górę