Oryginalne soczewki imitujące kocie oko

Kolorowe soczewki kontaktowe już dawno przestały być zwykłymi, jednobarwnymi soczewkami, które można dostać w sklepach optycznych. Oczywiście wciąż można takowe zakupić, ale obecnie na rynku mamy tak ogromny wybór wśród nowoczesnych soczewek, że mało kto korzysta z tej opcji. Dziś możemy zakupić soczewki nie tylko w różnych kolorach, ale także wzorach.

Niesamowite kocie soczewki

kocie oczy soczewkiNa przestrzeni kilku ostatnich lat świat kolorowych soczewek bardzo się powiększył. Jest to w dużej mierze zasługa mody alternatywnej, a także tej inspirowanej Japonią, gdzie od wielu lat noszenie oryginalnych soczewek w ramach cosplay’u jest wręcz na porządku dziennym. Dzięki temu dziś możemy łatwo dostać w sklepach najróżniejsze soczewki kolorowe począwszy od tych wyglądających bardzo naturalnie poprzez takie powiększające nasze oczy i nazywane popularnie big eyes, a skończywszy na soczewkach z nadrukowanymi wzorami. Szczególnie ten trzeci przykład cieszy się ogromną popularnością. Jednym z najmodniejszych modeli są kocie oczy soczewki tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby sprawić, że nasze oczy będą wyglądały, jak u kota! W takich soczewkach źrenica jest pionowo wydłużona, co już samo w sobie daje niesamowity efekt. Dodatkowo możemy wybierać wśród różnych modeli kolorystycznych. Dostępne są zarówno soczewki jednokolorowe, jak zielony lub żółty, ale też oprócz nich znajdziemy bardziej wyszukane odcienie. Na przykład połączenie zielonego z żółtym, pomarańczowego z żółtym, czy czerwonego z pomarańczowym!

Soczewki imitujące kocie oczy prezentują się bardzo efektownie w połączeniu z przebraniem na imprezę tematyczną lub właśnie cosplay’em. Mogą jednak stanowić również świetne uzupełnienie oryginalnego makijażu, gdy wybieramy się na przykład do klubu na imprezę. Soczewki kocie występują także w białej odsłonie, która jest chyba najbardziej efektowna ponieważ sprawiają, że na całej gałce ocznej widoczna jest jedynie czarna, wydłużona źrenica. 

Oryginalne soczewki imitujące kocie oko
Przewiń na górę