Opaski dla seniorów

Seniorzy zasługują na szczególną opiekę. Jednak na pewno zdarza się, że nie zawsze jesteśmy w stanie im ją zapewnić. Tym bardziej, gdy musimy wyjechać służbowo lub spędzamy czas z rodziną. Czy istnieje sposób, aby monitorować stan seniora na odległość? Oczywiście, tym sposobem jest specjalistyczna opaska. 

Opaska na rękę dla starszej osoby 

opaski na rękę dla osób starszychMonitorowanie stanu zdrowia seniora jest koniecznością, szczególnie, kiedy nie mieszka on blisko nas lub znajdujemy się na drugim końcu kraju. Opaski dla seniorów to uniwersalne urządzenie, przypominające urządzenia dla sportowców i osób aktywnych. Funkcje opaski są naprawdę rozbudowane i ułatwiają wiele rzeczy. Opaska mierzy puls oraz czynność serca, co jest widoczne bezpośrednio na ekranie naszego smartfona. Oczywiście po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Opaska pełni też jednocześnie funkcję aparatu alarmowego lub telefonu. Za pomocą jednego guzika, w razie konieczności, senior może zadzwonić pod nasz numer telefonu lub na numer alarmowy. To dużo lepsze rozwiązanie niż telefon komórkowy, ponieważ opaska towarzyszy seniorowi przez cały czas. W razie upadku, mógłby on nie mieć jak podejść do telefonu, a w przypadku opaski, nawet leżąc jest w stanie zadzwonić po pomoc. Opaski na rękę dla osób starszych posiadają też inne funkcje. Jak na przykład przypominanie o porze zażycia leków oraz monitorowanie tak zwanej bezpiecznej strefy – po jej opuszczeniu, automatycznie zostajemy o tym powiadomieni. Niektóre urządzenia posiadają również tak zaawansowaną funkcję, jak czujnik upadku. 

Osoba starsza wymaga troski i opieki, jednak nie zawsze możemy spełnić oczekiwania w tym zakresie. Szczególnie, gdy na głowie mamy pracę oraz szereg codziennych, domowych obowiązków. Opaska dla osoby starszej, to wtedy idealne rozwiązanie.

Opaski dla seniorów
Przewiń na górę