Odpowiednio wytrzymały profil balkonowy

 

Nowoczesna technologia połączona ze sprawdzonymi rozwiązaniami i innowacyjnymi metodami produkcji sprawia, że taki zwykły przedmiot jak np. balkonowy profil, staje się niezastąpionym przedmiotem w budowie i organizacji balkonów w budowach miejskich (blokowiska), oraz prywatnych domach zarówno w miastach, jak i na wsi.

Mocny, balkonowy profil jest gwarancją długiego użytkowania

mocne profile balkonoweWykorzystanie profili balkonowych w budownictwie nie jest nowością. Są one przede wszystkim przeznaczone do ochrony krawędzi balkonu oraz elewacji przed wnikaniem wody, która z kolei jest skutecznie odprowadzana na zewnątrz, dzięki wysuniętemu profilowi około 0,5 – 1 cm poza obręb czoła balkonu. Dobre, mocne profile balkonowe potrafią doskonale zabezpieczyć te krawędzie i sprawić, że woda opadowa (deszczowa) nie będzie zalegać na krawędziach i wnikać pod balkon. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do zawilgocenia betonu balkonowego (posadzki) i nawet go uszkodzić (posadzka balkonowa może popękać). Profile najczęściej są regulowane, a ich łączenie odbywa się za pomocą specjalnych łączników. Mocny profil balkonowy wykonany jest najczęściej ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, co gwarantuje mu długie użytkowanie bez względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jak wiadomo, deszcz, śnieg mróz i na dodatek upał może wpływać na nasz balkon bardzo destrukcyjnie. Warto go zabezpieczyć przed tymi czynnikami szczególnie, jeśli nie chcemy ciągle poprawiać, czy naprawiać samego balkonu.

Nieważne, czy posiadamy balkon wykończony płytkami ceramicznymi, czy kamiennymi, możemy śmiało zastosować profile balkonowe. Także, jeśli podłoga naszego balkonu pokryta jest powłoką żywiczną, czy inną powłoką izolacyjną, profil balkonowy będzie jak najbardziej adekwatny i potrzebny.

 

Odpowiednio wytrzymały profil balkonowy
Przewiń na górę