Obliczanie ilości materiałów potrzebnych do budowy dachu

Jedną z ważniejszych konstrukcji w każdym budynku jest dach. Każdy właściciel, który postanawia kupić projekt budynku, zastanawia się nad tym, jaki kształt dachu będzie najlepszy. Wybór jest duży. Najczęściej wybierane są dachy strome, mansradowe, płaskie oraz naczółkowe.

Różne rodzaje kształtów dachu i wpływ na cenę końcową

dachy wykonywane w Konstancinie JeziornejKiedy wybierany dach, zazwyczaj zastanawiamy się nad dwoma głównymi kwestiami z tym związanymi. Po pierwsze ważny jest koszt wykonania dachu. Po drugie liczą się też walory eksploatacyjne materiałów, które zostaną użyte do budowy dachu. Wbrew pozorom oba te elementy są od siebie zależne. Koszt wpływa w duże mierze na walory eksploatacyjne materiału na dach. Koszt dachu zależy w dużej mierze od tego, jaki kształt będzie miał dach. Kształt dachu jest ważny, bo to on wpływa na ilość zużytych materiałów. Im więcej zużytych materiałów, tym drożej. Dlatego dachy wykonywane w Konstancinie Jeziornej to najczęściej dachy dwuspadowe, jednospadowe lub płaskie. Takie dachy charakteryzują się niższymi kosztami budowy. W przypadku dachów płaskich zaplanowanie ilości materiałów do budowy jest łatwe. Powierzchnia dachu jest nieskomplikowana, dlatego trudno pomylić się w ilości kupowanych na dach materiałów. W dachach, które mają skomplikowaną budowę, niestety pojawia się problem z odpadami dachowymi. Niektóre elementy trzeba przyciąć, a to sprawia, że materiał się marnuje.

Nie jest możliwe dokładne zaplanowanie ilości materiału na dachy o skomplikowanej budowie. Dachy wielopołaciowe charakteryzują się wysokim kosztem. W dodatku jeśli właściciel wybierze drogi materiał pokryciowy, to dach będzie jeszcze droższy. Przy układaniu takiego materiału właściciel zapłaci więcej. Dlatego zarówno kształt dachu jak i materiał pokryciowy mają wpływ na ostateczną cenę wykonania dachu.

Obliczanie ilości materiałów potrzebnych do budowy dachu
Przewiń na górę