O wypadkach w Niemczech

Autostrady w Niemczech uchodzą za jedne z najlepszych w Europie. Pomimo wieku nadal dobrze się trzymają, przez okresowe remonty i modernizacje. Co bardzo ważne, drogi te Niemcy udostępniają za darmo. Z tego powodu ludzie i firmy mające wybór co do trasy, chętnie wybierają przejazd przez Niemcy. Powoduje to spore zużycie nawierzchni oraz wiele kolizji.

Jak wygląda sprawa wypadków autostradowych w Niemczech?

wypadek na autostradzie w niemczechDuży ruch powoduje dużo problemów. Jednym z takich problemów może być wypadek na autostradzie w niemczech. Co chwila przecież mamy doniesienia medialne o kolejnym, co tragiczniejszym wypadku. Nie wspomina się przecież o pospolitych stłuczkach liczonych w dziesiątkach na dobę. W kraju naszych zachodnich sąsiadów panuje wysoka kultura jazdy, nie można jednak uniknąć wszystkiego. Z tamtejszych darmowych dróg korzysta wiele przewoźników tranzytowych i osób prywatnych z zagranicy; nie wszyscy (choć rzeczywiście większość) się dostosują do panujących przepisów i zwyczajów. Pomimo, że niemiecka policja autostradowa działa błyskawicznie, pijani lub brawurowi kierowcy nadal są w stanie spowodować wypadek. Przy szybkiej jeździe (jak to na autostradzie) każdy wypadek może skończyć się tragicznie. Z drugiej strony, nie należy jeździć przesadnie wolno, gdyż to również stwarza niebezpieczeństwo. Poza tym, jest to sprzeczne zarówno z ideą jazdy po autostradzie, jak i tamtejszą kulturą jazdy.

Podsumowując, jazda po autostradzie w Niemczech nie należy do przesadnie niebezpiecznych. Warto jednak jeździć ostrożnie oraz zgodnie z przepisami i wysoką kulturą jazdy. Nie można jednakże w pełni zabezpieczyć się przed wypadkiem. Sytuacja na drodze nie zależy wyłącznie od nas, zależy również od innych kierowców. Na szczęście niemieccy kierowcy należą do raczej opanowanych, zagrożenie z ich strony zazwyczaj jest niewielkie.

O wypadkach w Niemczech
Przewiń na górę