Nowość na rynku – kanałowe konwektory

 

Wybrałem się do znajomych, którzy właśnie wykańczają swój nowy dom. Sam byłem na etapie budowy, stąd lubiłem do nich wpadać i wypytywać o różne rozwiązania. Za każdym razem, kiedy u nich jestem, udaje mi się coś ciekawego dowiedzieć albo podpatrzeć. Ostatnio zacząłem rozmyślać nad rozwiązaniami ogrzewania. Wahamy się między tradycyjną formą wykorzystującą grzejniki, czy zainwestowanie w pompę ciepła i podłogowe ogrzewanie.

Salon z konwektorami kanałowymi

konwektory kanałoweZnajomi dom mieli podzielony na strefy – w większości pomieszczeń były klasyczne grzejniki, zaś ogrzewanie podłogowe znajdywało się jedynie w łazienkach. Było to chyba jedno z najczęściej spotykanych form wyboru grzejników, więc mnie ten ich wybór nie zdziwił. Za to zainteresował mnie kaloryfer w salonie. Przy samym wyjściu na taras ujrzałem konwektory kanałowe. Przyznam, że nigdy wcześnie nie spotkałem się z takim rozwiązaniem w domu. Kiedyś w telewizji widziałem, że w miejscach publicznych z czegoś takiego się korzysta, ale w domu nigdy. Bardzo mnie to zaintrygowało i zacząłem wgłębiać się w temat. Okazało się, że wybór znajomych nie bez przyczyny padł na wyjście na taras, bo jest to najbardziej wilgotne miejsce. Ze względu na praktycznie całą przeszkloną ścianę woda naturalnie się tam skrapla i mogłoby powodować to przedostanie się do domu wilgoci. Od razu przypomina mi się problem u mnie w mieszkaniu, gdzie przy balkonie często musiałem wycierać, bo zbierał się nadmiar skroplonej wody.

Znajomy polecił mi firmę, która w kompleksowy sposób zajmuje się doradztwem w sprawie grzejników. Po udzieleniu konsultantowi wywiadu jest w stanie dobrać odpowiednie rozwiązanie, akurat w naszym domu. Na pewno grzejniki konwektorowe będą na mojej liście rzeczy, które chciałbym w domu.

Oferta firmy znajduje się na: https://www.jaga.com.pl/

 

Nowość na rynku – kanałowe konwektory
Przewiń na górę