Nowoczesny piec kaflowy dla babci

Wiele razy namawiałem babcię, żeby się do mnie przeprowadziła, bo na wsi to nie było nawet lekarza pod ręką. Ona jednak nie była chętna, bo tam mieszkała całe życie i ciągle powtarzała mi swoje ulubione powiedzenie, że starych drzew się nie przesadza. Uszanowałem jej decyzję.

Załatwienie babci nowoczesnego pieca kaflowego

nowoczesne piece kafloweCzęsto odwiedzałem babcię, robiłem jej zakupy i zabierałem do lekarza. Była sama i chciałem otoczyć ją odpowiednią opieką. Zimą zauważyłem, że babcia nie ogrzewała domu mimo, iż miała grzejniki. Przyznała mi się, ze ogrzewanie było za drogie. Piec, który miała w pokoju nie działał, dlatego w nim nie paliła. Od razu postanowiłem działać, bo nie chciałem, żeby babcia marzła. Teraz na rynku dostępne były nowoczesne piece kaflowe i taki postanowiłem kupić dla babci. Wiedziałem, że nie będzie korzystała z ogrzewania gazowego nawet, jak będę jej dawał pieniądze. Nowy piec kaflowy był więc jedynym wyjściem z tej sytuacji. Wszystkim zająłem się osobiście. Babcię na czas budowy pieca kaflowego zabrałem do siebie, bo w domu był bałagan. Jak już piec stał, to moja żona pojechała tam posprzątać a ja dopiero po tym zawiozłem tam babcię. Żona uprzednio napaliła w piecu, żeby w domu było ciepło. Babcia była bardzo wzruszona. Piec był łatwy w obsłudze i dzięki temu sama mogła w nim bez problemu napalić. Naturalnie zamówiłem też opał, który był już w szopie. Babcia była mi bardzo wdzięczna za ten gest i w końcu miała w domu ciepło przez całą zimę.

Wiosną jeszcze wyremontowałem u babci kuchnię, bo miała już stare meble a ja chciałem, żeby w kuchni miała ładnie. Babcia zawsze świetnie gotowała i dlatego zdecydowałem się na nowe meble. Dostała też nową kuchenkę gazową. Kochałem babcię i cieszyłem się, że mogłem jej pomagać.

Nowoczesny piec kaflowy dla babci
Przewiń na górę