Niezwykły projekt doktora Pokrywki

Kilka lat temu uległam wypadkowi samochodowemu. Moje obrażenia nie były zbyt poważne, miałam jedynie złamaną nogę, kilka stłuczeń i siniaków, jednak mój organizm nie dawał sobie rady z procesem regeneracji. Lekarz prowadzący zalecił mi terapię hiperbaryczną.

Działanie komory normobarycznej

dr pokrywka komora normobarycznaTerapia hiperbaryczna polega na tym, że osoby z różnymi schorzeniami i dolegliwościami, przebywają w specjalnej komorze o podwyższonym ciśnieniu do 1500 hPa, wdychając mieszankę gazów o stężeniu tlenu od 40 do 80 procent. Terapia ta dotlenia cały organizm, przyspieszając procesy regeneracyjne komórek. Po terapii zauważyłam, że moje samopoczucie psychofizyczne znacznie się poprawiło i zniknęły moje problemy z bezsennością. Po wyleczeniu mojej nogi nie mogłam kontynuować terapii, dlatego postanowiłam poszukać pomocy w Internecie. Na jednym z for znalazłam wpis o dr pokrywka komora normobaryczna jego projektu pozwalała na korzystanie z dobrodziejstw terapii hiperbarycznej, bez zagrożenia dla zdrowia. Dłuższe przebywanie w komorze hiperbarycznej prowadzi do zapalenia pęcherzyków płucnych przez stałe wdychanie mieszanki gazów o wysokim stężeniu tlenu. W komorze normobarycznej natomiast, co jakiś czas zmienia się skład mieszanki gazów oddechowych. Dzięki temu można w niej przebywać przez dłuższy czas, bez negatywnych skutków dla naszego organizmu. Na forum był podany numer telefonu, dla osób zainteresowanych podjęciem terapii w komorze normobarycznej. Od razu więc zadzwoniłam, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat normobarii.

Pracownik dr Pokrywki, który odebrał telefon, wyjaśnił mi, że komora normobaryczna to w zasadzie budynek mieszkalny. Znajduje się w nim sypialnia, aneks kuchenny i łazienka. Przed wejściem do mieszkania, wchodzi się do śluzy, w której powoli zwiększa się ciśnienie.

Niezwykły projekt doktora Pokrywki
Przewiń na górę