Małe ozonatory powietrza

Ze względu na liczne zanieczyszczenia, ale także groźne bakterii i wirusy, które unoszą się w powietrzu, oddychanie nie zawsze jest bezpieczne. Na pewno przebywanie w pomieszczeniach gdzie panuje wilgoć i pleśń może być szczególnie niebezpieczne.

Co powoduje ozonowanie powietrza?

ozonatory powietrza samochodoweOzon zna chyba każdy, jednak nie każdy wie jakie jest jego zastosowanie. Przede wszystkim jest on silnie trującym i aseptycznym gazem, który jest powszechnie wykorzystywany w odkażaniu wody pitnej czy powietrza. Jego działanie skupia się na całkowitej likwidacji z powietrza, wody i wszelkich powietrzni, niebezpiecznych bakterii, wirusów, pleśni lub grzybów. W przypadku żywności, ozon usuwa z pożywienia pestycydy i antybiotyki. W sprzedaży znajdziemy specjalne modele przeznaczone do dezynfekowania powietrza, wody i żywności, a także ozonatory powietrza samochodowe, które można podłączyć do gniazdka w pojeździe. Poszczególne modele różnią się wielkością, mocą czy dołączonymi akcesoriami. Klasyczne generatory ozonu do dezynfekowania powietrza nie muszą mieć żadnych elementów wyposażenia, natomiast wielofunkcyjne modele mają silikonowe rurki oraz dyfuzory z pumeksu, które służą do odkażania żywności o wody pitnej. Ozonatory do samochodu przeważnie mają zestaw końcówek, które pozwalają na skuteczną dezynfekcję klimatyzacji. Taki zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a zapewnia nam czystą i wolną od bakterii, grzybów, pleśni czy wirusów klimatyzację, a także wnętrze pojazdu. 

Generatory ozonu są dostępne na rynku już od wielu lat, choć nie są jeszcze zbyt powszechnie stosowane przez klientów indywidualnych. Wiele osób obawia się ich stosowania przez toksyczne działanie ozonu, ale jeżeli ozonator będzie użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta, to jest całkowicie bezpieczny.

Małe ozonatory powietrza
Przewiń na górę