Listwa na noże do kuchni

Aby odpowiednio zaaranżować kuchnie, pod względem użytkowym, musimy mieć na uwadze odpowiednie rozmieszczenie wszystkich szuflad ze sprzętem kuchennym, aby wszystko mieć w miarę możliwości pod ręką. Jednym z narzędzi najczęściej używanym przy gotowaniu jest nóż i to właśnie jemu powinniśmy poświęcić więcej uwagi, a dokładnie na jego odpowiednie rozmieszczenie.

Mocowanie noży do listwy kuchennej

listwa magnetyczna do kuchniPodstawowym przedmiotem służącym do przechowywania noży kuchennych jest po prostu stojak na noże. Wykonany jest zazwyczaj z drewna, jednak możemy też spotkać metalowe lub plastikowe. Jest to dosyć wygodny i popularny sposób przechowywania. Jednak w ostatnim czasie na popularności zaczyna przybierać listwa magnetyczna do kuchni, do której powierzchni przy pomocy magnezu możemy mocować noże. Rozwiązanie było już znane od dłuższego czasu, jednakże zaczyna być ono coraz bardziej innowacyjne, ze względu na zabezpieczenie ostrzy noży. Jeżeli bowiem przechowujemy nasze narzędzia w szufladach, to istnieje prawdopodobieństwo, że ocierając się siebie ulegną uszkodzeniu. Ostrza się stępią i nie będą już kroić tak efektywnie jak wcześniej. Dzięki magnetycznej listwie możemy powiesić nasze noże, a także rozmieścić je w równych odstępach od siebie, tak aby się nie stykały. Możemy ją łatwo zamontować praktycznie do każdej powierzchni w naszej kuchni. Należy jednak pamiętać, że różne rodzaje ścian lub szafek, wymagają innego typu mocowania, dlatego zawsze należy używać śrub oraz wkrętów odpowiednich dla naszego. Listwy magnetyczne dodają artystyczny akcent do wyglądu naszej kuchni, do tego możemy łatwo sięgać po różne typy noży w trakcie naszej pracy.

Listwy magnetyczne do naszej kuchni, to zdecydowanie jedno z wygodniejszych i praktyczniejszych rozwiązań. Należy jednak pamiętać, że trzeba poddawać je odpowiednim zabiegom konserwacyjnym, aby nie zniszczyć powierzchni magnezu. Zazwyczaj wystarczy wycierać je wilgotną ścierką, a potem jeszcze raz przetrzeć suchą tkaniną.  

Listwa na noże do kuchni
Przewiń na górę