Kotłownia na piece centralne

Zawsze, zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego kotła do naszej kotłowni, to na początek powinniśmy dokładnie zastanowić się i wykonać odpowiednie pomiary, aby mieć pewność, że kocioł zmieści się w danym miejscu. Dobrze jest również wezwać fachowców, którzy pomogą nam wybrać odpowiedni system grzewczy, a także wykonają odpowiedni projekt, według którego następnie przyjdą do montażu pieca w kotłowni.

Czy warto wybrać do kotłowni piec centralny?

kotłownie białystokPiece centralne, które zasilane są paliwami stałymi to najczęstszy wybór, gdy chcemy zainstalować system grzewczy w kotłowni. Piece takie, które posiadają automatyczne podajniki oraz zasobniki paliwa niestety są dość dużych wymiarów i dlatego musimy mieć pewność, że posiadamy odpowiednią powierzchnię na ich instalacje. Wybierając kocioł na paliwo stałe, musimy również być świadomi tego, że będziemy co pewien okres czasu uzupełniać paliwo, a także dokonywać czyszczenia pieca. Najczęściej w biurach firmy kotły na ekogroszek zasilają kotłownie Białystok to miasto, na którego terenie możemy również znaleźć kotły do spalania miału węglowego albo piec zasilany na palety. Dostęp takiego kotła musi być również z każdej strony, więc odstęp od ściany powinien wynosić co najmniej 60 cm. Przy kotłach najczęściej załadunek odbywa się od przodu, a więc powinniśmy zostawić około jednego metra w wolnej przestrzeni. W ten sposób będziemy mogli swobodnie operować szufla lub sypać od razu bezpośrednio cały worek z ekogroszkiem. Zawsze, kiedy budujemy nowy dom to powinniśmy zlecić projektantom wykonanie również projektu kotłowni.

Będziemy mieli wtedy pewność, że zakupiony piec będzie idealnie pasował do naszej kotłowni i bezawaryjnie będzie ogrzewał dom. Oczywiście firma instalując kocioł grzewczy w naszym domu, również wystawi nam odpowiednią gwarancję na 2 lata, abyśmy w tym czasie mogli korzystać z darmowej naprawy oraz usuwania usterek.

Kotłownia na piece centralne
Przewiń na górę